Olsztyński Klub Sportowy 1945 Olsztyn

Stomil Olsztyn
Adres:
10-569 Olsztyn, Al. Piłsudskiego 69a
Strona www:
stomilolsztyn.com
Data założenia:
1945
Barwy:
biało-niebieskie
Telefon:
89 534 12 38
Stadion:
-
Prezes:
Mariusz Borkowski
Trener:
Adam Łopatko
Sukcesy:
-

Klub założony 15 lipca 1945 roku. Najbardziej utytułowany piłkarski klub na Warmii i Mazurach, wystąpił w ośmiu sezonach w ekstraklasie oraz dwukrotnie awansował do ćwierćfinału Pucharu Polski. Mistrz Polski juniorów U-19 w 1974 roku.

  • Prezes: Maciej Radkiewicz.
  • Trener: Piotr Zajączkowski.
  • Asystenci: Adam Zejer, Sylwester Czereszewski.
  • Trener bramkarzy: Sylwester Wyłupski.
  • Lekarz: Mariusz Siergiej.
  • Odnowa: Jakub Badewicz.
  • Spikerzy: Andrzej Brzozowski.

Statystyki:

  • Debiut w ekstraklasie: 30 lipca 1994 roku, Stomil Olsztyn - Zagłębie Lubin 2:2
  • Pierwsze zwycięstwo w ekstraklasie: 27 sierpnia 1994 roku, Stomil Olsztyn - Hutnik Kraków 2:1
  • Najwyższe zwycięstwo w ekstraklasie: 29 kwietnia 1995 roku, Stomil Olsztyn - Sokół Pniewy 4:0
  • Ilość sezonów w ekstraklasie: 8

Sukcesy:

  • 6 miejsce w ekstraklasie w sezonie 1995/1996
  • 1/4 finału Pucharu Polski w sezonach 1998/1999 i 2000/2001
  • Mistrzostwo Polski juniorów U-19 w 1974 roku

Herb klubu do pobrania:

Niepełne lub nieaktualne dane Twojego klubu? Pomóż nam być na bieżąco, skorzystaj z formularza kontaktowego.

Stomil w tabeli ligowej

  Ogółem U siebie Wyjazdy
    Drużyna M Pkt Z-R-P Br RB M Pkt Z-R-P Br RB M Pkt Z-R-P Br RB
1. Stal Mielec Stal Mielec 20 38 12-2-6 30-18 +12 10 23 7-2-1 19-8 11 10 15 5-0-5 11-10 1
2. Warta Poznań Warta Poznań 19 37 11-4-4 30-18 +12 8 16 5-1-2 13-8 5 11 21 6-3-2 17-10 7
3. Podbeskidzie Bielsko-Biała Podbeskidzie Bielsko-Biała 20 37 11-4-5 36-21 +15 9 22 7-1-1 23-10 13 11 15 4-3-4 13-11 2
4. Radomiak Radom Radomiak Radom 19 33 9-6-4 28-23 +5 10 20 6-2-2 14-11 3 9 13 3-4-2 14-12 2
5. Olimpia Grudziądz Olimpia Grudziądz 20 31 9-4-7 34-30 +4 10 20 6-2-2 21-13 8 10 11 3-2-5 13-17 -4
6. GKS 1962 Jastrzębie GKS 1962 Jastrzębie 20 30 7-9-4 30-25 +5 9 18 5-3-1 13-7 6 11 12 2-6-3 17-18 -1
7. GKS Tychy GKS Tychy 19 29 8-5-6 40-29 +11 9 18 5-3-1 23-12 11 10 11 3-2-5 17-17 0
8. Miedź Legnica Miedź Legnica 19 28 8-4-7 27-26 +1 8 17 5-2-1 15-9 6 11 11 3-2-6 12-17 -5
9. Zagłębie Sosnowiec Zagłębie Sosnowiec 20 26 7-5-8 28-31 -3 10 15 4-3-3 15-13 2 10 11 3-2-5 13-18 -5
10. Bruk-Bet Termalica Nieciecza Bruk-Bet Termalica Nieciecza 20 26 7-5-8 28-22 +6 10 18 5-3-2 21-12 9 10 8 2-2-6 7-10 -3
11. Stomil Olsztyn Stomil Olsztyn 20 26 7-5-8 16-22 -6 10 15 4-3-3 8-9 -1 10 11 3-2-5 8-13 -5
12. Sandecja Nowy Sącz Sandecja Nowy Sącz 19 25 7-4-8 28-34 -6 10 18 5-3-2 19-15 4 9 7 2-1-6 9-19 -10
13. GKS Bełchatów GKS Bełchatów 19 24 7-3-9 24-25 -1 9 16 5-1-3 15-9 6 10 8 2-2-6 9-16 -7
14. Puszcza Niepołomice Puszcza Niepołomice 19 20 5-5-9 14-24 -10 10 4 1-1-8 5-18 -13 9 16 4-4-1 9-6 3
15. Chrobry Głogów Chrobry Głogów 19 20 5-5-9 18-31 -13 11 16 4-4-3 11-9 2 8 4 1-1-6 7-22 -15
16. Wigry Suwałki Wigry Suwałki 19 19 5-4-10 17-28 -11 10 12 3-3-4 9-14 -5 9 7 2-1-6 8-14 -6
17. Odra Opole Odra Opole 19 19 5-4-10 16-25 -9 9 12 3-3-3 8-6 2 10 7 2-1-7 8-19 -11
18. Chojniczanka Chojnice Chojniczanka Chojnice 20 16 4-4-12 27-39 -12 13 10 3-1-9 13-23 -10 7 6 1-3-3 14-16 -2

Stomil - siedziba

Stomil - forma