forBet promocja

News - IV liga - V liga - A klasa

Ruszają baraże o utrzymanie IV lidze, okręgówce i A-klasie

2026-06-23 12:04:30 Mazur Ełk, Gwardia Szczytno, Drwęca Nowe Miasto Lubawskie, Polonia Pasłęk, Warmia Olsztyn. Kormoran Zwierzewo, Błękitni Pasym, Radomniak Radom. Huragan Morąg, Rozwój Iława, Vęgoria Węgorzewo, Iskra Narzym, Reduta Bisztynek, KS Mroczno, Żabianka Żabianka Róg

Drwęca Nowe Miasto Lubawskie walczy o pozostanie w IV lidze. Fot. Łukasz Kozłowski

Drwęca Nowe Miasto Lubawskie walczy o pozostanie w IV lidze. Fot. Łukasz Kozłowski

W najbliższą środę oraz nadchodzący weekend odbędą się kluczowe spotkania barażowe o pozostanie w IV lidze, klasie okręgowej oraz A-klasie.

Sytuację w regionie mocno skomplikował brak awansu Stomilu Olsztyn do III ligi. Przez to sportowe niepowodzenie z IV ligi spadły aż trzy, a nie dwa zespoły. Na ostateczną liczbę spadkowiczów bezpośredni wpływ miał również spadek Znicza Biała Piska oraz GKS-u Wikielec. W efekcie tych przetasowań, od nowego sezonu w „okręgówce” zagrają Mrągowia Mrągowo, Olimpia II Elbląg oraz GKS Stawiguda.

Teraz o pozostanie w IV lidze powalczą dwie drużyny właśnie z IV ligi oraz wicemistrzowie z klasy okręgowej. Drwęca Nowe Miasto Lubawskie będzie rywalizowała z Polonią Pasłęk, a Mazur Ełk z Gwardią Szczytno.

Teraz o uratowanie ligowego bytu w IV lidze powalczą dwie drużyny zagrożone bezpośrednią degradacją oraz zmotywowani wicemistrzowie z klasy okręgowej. Kibiców czekają niezwykle zacięte i pełne emocji pojedynki: Drwęca Nowe Miasto Lubawskie zmierzy się z Polonią Pasłęk, Mazur Ełk podejmie rękawicę w starciu z Gwardią Szczytno.

Tak będzie się prezentować skład IV ligi w sezonie 2026/2027: Znicz Biała Piska, GKS Wikielec, Stomil Olsztyn, Concordia Elbląg, DKS Dobre Miasto, Sokół Ostróda, Tęcza Biskupiec, Mamry Giżycko, Start Nidzica, Rominta Gołdap, Pisa Barczewo, Granica Kętrzyn, Mazur Ełk / Gwardia Szczytno, Drwęca Nowe Miasto Lubawskie / Polonia Pasłęk, Zatoka Braniewo, Naki Olsztyn.

Terminarz baraży o IV ligę (środa - godz. 18:00; rewanże sobota - godz. 17:00):

  • Mazur Ełk - Gwardia Szczytno
  • Drwęca Nowe Miasto Lubawskie - Polonia Pasłęk

Półfinał baraży o utrzymanie w klasie okręgowej (środa - godz. 17:00):

  • Warmia Olsztyn - Kormoran Zwierzewo
  • Błękitni Pasym - Radomniak Radomno

Barażowe dwumecze o utrzymanie w klasie okręgowej:

  • Huragan Morąg - UKS Rozwój Iława (środa - godz. 18:00, rewanż sobota - godz. 13:00)
  • Vęgoria Węgorzewo - Iskra Narzym (sobota - godz. 18:00, rewanż wtorek - godz. 18:00)
  • Zwycięzca meczu Warmia Olsztyn/Kormoran Zwierzewo - MKS Miłakowo (sobota - godz. 18:00, rewanż wtorek - godz. 18:00)
  • Przegrany meczu Błękitni Pasym/Radomniak Radomno - Żagiel Piecki (sobota - godz. 18:00, rewanż wtorek - godz. 18:00)

Baraże o utrzymanie w A-klasie:

  • Gwardia II Szczytno - Reduta Bisztynek (środa - godz. 18:00, rewanż niedziela - godz. 17:00)
  • Żabianka Żabi Róg - KS Mroczno (środa - godz. 18:00, rewanż niedziela - godz. 17:00)

rys

Komentarze

Artykuł nie został jeszcze skomentowany - możesz być pierwszą osobą!

Dodaj swój komentarz

                    
 ####    ##   ##### 
#    #  #  #    #   
#      #    #   #   
#  ### ######   #   
#    # #    #   #   
 ####  #    #   #