News - IV liga - V liga

Olimpia Olsztynek melduje się w IV lidze

2020-07-18 21:06:36 Olimpia Olsztynek, Rominta Gołdap

Olimpia Olsztynek awansowała do IV ligi. Fot. wmzpn.pl

W sobotnie popołudnie w Mrągowie odbyło się barażowe spotkanie o awans do forBET IV ligi. Olimpia Olsztynek wygrała 3:1 z Romintą Gołdap.

Dlaczego w ogóle doszło do tego spotkania? Na jednym z posiedzeń zarządu Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej podjęto decyzję, że IV liga w sezonie 2020/2021 będzie liczyć 18. zespołów. Z powodu pandemii żaden zespół nie spadł do ligi okręgowej. 15. zespołów plus 2. beniaminków dało nieparzystą ilość drużyn. Postanowiono do ligi dokoptować jeszcze jedno beniaminka.

Olimpia Olsztynek szybko objęła prowadzenie bo już w 3. minucie gola strzelił Łukasz Duch. Po przerwie świeżo upieczony beniaminek dorzucił jeszcze dwa gole. Najpierw w 70. minucie strzelił Paweł Górski, a trzy minuty później Kacper Golks. Honorowe trafienie dla Rominty zaliczył w ostatniej minucie Mateusz Kułak.