Olimpia bezbramkowo zremisowała z Ruchem Chorzów

2019-03-16 23:30:35 Olimpia Elbląg, Ruch Chorzów

Olimpia bezbramkowo zremisowała z Ruchem Chorzów. Fot. Michał Libuda

Elbląska Olimpia zremisowała z Ruchem Chorzów 0:0. Gospodarze ani razu nie zagrozili bramce rywala.

Olimpia jest w trudnej sytuacji. Elblążanie walczą o utrzymanie w lidze, ale do realizacji tego celu potrzebne są wygrane. Pojedynek z Ruchem Chorzów, który dysponuje podobną siłą w tym sezonie, był idealną szansą na doskoczenie do bezpiecznej strefy tabeli. Rzeczywistość pokazała, że obydwa zespoły będą miały spory problem z utrzymaniem szczebla centralnego ligowych rozgrywek.

Deszcz sprawił, że boisko nie sprzyjało piłkarzom. Trudno było stworzyć kombinacyjną akcję. Do ataków od pierwszych minut ruszyła Olimpia, ale to przyjezdni zagrali kilka groźnych akcji. W pierwszej połowie strzał Mariusza Idzika obronił Sebastian Madejski, a po chwili gospodarze mieli sporo szczęścia, gdy Bartłomiej Kulejewski niecelnie główkował z kilku metrów.

Natomiast w drugiej części miejscowi nadrabiali ambicją problemy w ataku. Ruch częściej był przy piłce, ale dogodnych sytuacji nie potrafił wykreować. Najciekawszą próbą gospodarzy był strzał Jakuba Bojasa, który zza pola karnego posłał pikę nad poprzeczką. Olimpia dysponuje najsłabszym atakiem w lidze i to znacząco wpływa na rozczarowujące rezultaty.

• Olimpia Elbląg - Ruch Chorzów 0:0

Olimpia: Madejski – Jurek, Lewandowski, Wenger, Balewski, Szuprytowski, Nowicki (82 Korkliniewski), Kuczałek, Zaremba, Bojas (85 Sedlewski), Fidziukiewicz (77 Demianiuk)