forBet promocja

News - Inne - Kibice - Puchar Polski

"Kibice dla kibica" - Iława zbiera fundusze dla Tomasza Michalskiego

2016-03-30 23:33:39 Tomasz Michalski, Jeziorak Iława, Iława

Remigiusz Sobociński przekazuje koszulkę Michaela Owena Tomkowi Michalskiemu. Źródło: ilawa.wm.pl

Remigiusz Sobociński przekazuje koszulkę Michaela Owena Tomkowi Michalskiemu. Źródło: ilawa.wm.pl

W sobotę 2 kwietnia pucharowa potyczka pomiędzy ITR Jeziorakiem Iława a Finishparkietem Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie nie będzie jedynym wartym uwagi wydarzeniem na iławskim stadionie. Oprócz spotkania przeprowadzona zostanie również zbiórka pieniędzy, z której zysk przeznaczony będzie na zakup nowego wózka inwalidzkiego dla Tomasza Michalskiego - niepełnosprawnego kibica klubu z Iławy.

O Tomaszu pisaliśmy na naszych łamach już jakiś czas temu (artykuł można przeczytać TUTAJ), jednak w ramach przypomnienia należy odnotować, iż jest on 38-letnim wiernym kibicem iławskiego Jezioraka, który od dziecka porusza się na wózku inwalidzkim z powodu porażenia mózgowego, w wyniku którego tuż po urodzeniu stracił władzę w nogach. Do dziś porusza się na wózku napędzanym siłą własnych mięśni, jednak nie przeszkadza mu to w byciu obecnym na treningach oraz wszystkich meczach iławskiego klubu.

Ludzie związani z Jeziorakiem postanowili docenić jego oddanie biało-niebieskim barwom i zorganizowali akcję, której celem jest zebranie funduszy na zakup elektrycznego wózka inwalidzkiego dla Tomka. Idealnym momentem na tego rodzaju zbiórkę będzie cieszący się sporym zainteresowaniem mecz 1/8 Wojewódzkiego Pucharu Polski pomiędzy ITR Jeziorakiem Iława, a III-ligowym Finishparkietem Drwęcą Nowe Miasto. Mimo, że wstęp na mecz będzie oczywiście darmowy, to przy wejściu na stadion obecne będą obecne osoby związane z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci w Iławie, w ręce których będzie można przekazać dobrowolną kwotę na rzecz pomocy Tomaszowi.

To jednak nie wszystko, bowiem w przerwie meczu odbędzie się licytacja koszulek piłkarskich, które organizatorom przekazali Remigiusz Sobociński (wychowanek oraz najbardziej utytułowany zawodnik w historii Jezioraka), Tomasz Demczak (były trener juniorów Jezioraka, a obecnie GKS-u Wikielec), Grzegorz Sobiech (wieloletni zawodnik Jezioraka) oraz Piotr Jakielski (kibic Jezioraka mieszkający we Francji). Dzięki temu do nabycia będą podpisane koszulki Michaela Owena (z czasów gry w Liverpoolu) oraz reprezentacyjna Artura Boruca, a do tego meczowe trykoty Jarosława Fojuta i Łukasza Fabiańskiego z czasów ich gry w Śląsku Wrocław oraz Legii Warszawa. Mieszkający w Paryżu popularny "Kielo" przesłał do Iławy również koszulki Kamila Grosickiego oraz Katarzyny Kiedrzynek, którzy reprezentują odpowiednio Rennes oraz Paris Saint Germain. Oczywiście ze względu na zaledwie 15-minutową przerwę nie wszystkie koszulki uda się wylicytować, tak więc pozostałe egzemplarze będą dostępne na aukcji internetowej. 

Wszystkich sympatyków piłki nożnej gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w akcji "Kibice dla kibica"!

źródło: ilawa.wm.pl / własne

TS

Komentarze

 1. mks1983 2016-04-01 10:50:49 (***-***-***-***.adsl.inetia.pl) #57208 0:0 zgłoś

  mysle ze itr jeziorak iława powinien zagrac dobrym mecz z drweca nowe miasto lubawskie

Dodaj swój komentarz

          
#  # #  # ##### 
## ## # # #  # 
# ## #  #  ##### 
#  #  #  #  # 
#  #  #  #  # 
#  #  #  #####