News - III liga - Sparingi - I liga

Filipek show w Ostródzie. Sokół 3:1 Stomil

2015-02-21 14:11:10 Sokół Ostróda, Stomil Olsztyn, Krzysztof Filipek, Paweł Łukasik

Sokół ograł Stomil w sparingu 3:1. Fot. Emil Marecki

Trzecioligowy Sokół wygrał 3:1 z pierwszoligowym Stomilem Olsztyn w meczu kontrolnym rozegranym w sobotę w Ostródzie. Jedenastu minut potrzebował Krzysztof Filipek by skompletować w tym spotkaniu hattricka.

Oba zespoły wystąpiły w sobotę bez kilku podstawowych zawodników. W drużynie z Olsztyna zabrakło m.in. Tomasza Wełny, Piotra Skiby, Janusza Bucholca, Łukasza Jeglińskiego oraz Ukraińców. Część z nich dostała wolne od trenera Mirosława Jabłońskiego, część nie zagrała z powodu choroby. W Ostródzie nie pojawił się również sam Jabłoński, który zmaga się z zapaleniem oskrzeli. Zastąpił go Adam Łopatko. W Sokole nie zagrali z kolei Maciej Szostek, Dawid Kowalski i Piotr Piceluk.

Blisko 200 kibiców, którzy obserwowali sparing dwóch zaprzyjaźnionych klubów, nie mogło narzekać na brak emocji. Już w 7. minucie było gorąco pod bramką Michała Przyborowskiego, gdy piłka po strzale Andrzeja Burcharta z rzutu wolnego trafiła w spojenie słupka z poprzeczką. Skuteczniejszy był Krzysztof Filipek, który strzelanie rozpoczął w 14. minucie. Wykorzystał wtedy dokładne podanie z prawej strony boiska i z najbliższej odległości wepchnął piłkę do siatki. Kilkadziesiąt sekund później było już 2:0. Tym razem Filipek minął olsztyńskich obrońców i strzelił nie do obrony w sytuacji sam na sam z bramkarzem. W 25. minucie były zawodnik Stomilu skompletował hattricka, uderzając piłkę zza pola karnego. Ostródzianie mogli zejść na przerwę z wyższym prowadzeniem, jednak kolejnych oskonałych sytuacji nie wykorzystali Kamil Smyt i Filipek, który miał w sobotę swój dzień.

W drugiej połowie spotkanie się wyrównało, choć to gospodarze mieli w dalszym ciągu optyczną przewagę. Do siatki trafił Jakub Błażewicz, jednak sędzia przy jego bramce dopatrzył się spalonego. Olsztynian stać było tylko na honorowe trafienie, którego autorem był w 71. minucie Paweł Łukasik. Gol zdobyty z ponad 30 metrów zawodnika Stomilu był niewątpliwie ozdobą tego spotkania.

- Chciałem tymi golami przypomnieć się kibicom i działaczom z Olsztyna - mówił po meczu uśmiechnięty Krzysztof Filipek. - Cieszę się, że po ostatnich trudnych miesiącach wracam do formy i strzelam bramki. Niektórzy mówią, że nie starczy mi naboi na ligę, jeśli będę tyle trafiał w sparingach, ale ja nie wierzę w przesądy. Mam nadzieję, że nie zabraknie mi amunicji również na rundę wiosenną - dodał Filipek, który w dwóch ostatnich meczach kontrolnych zdobył 6 goli.

Sokół Ostróda - Stomil Olsztyn 3:1 Sokół Ostróda - Stomil Olsztyn 3:1 Sokół Ostróda - Stomil Olsztyn 3:1 Sokół Ostróda - Stomil Olsztyn 3:1 Sokół Ostróda - Stomil Olsztyn 3:1

• Sokół Ostróda - Stomil Olsztyn 3:1 (3:0)

1:0, 2:0, 3:0 - Filipek (14, 17, 25), 3:1 - Łukasik (71)

Sokół Ostróda: Hrynowiecki (46' Sikora), Sędrowski, Gwiazda (84' Roszkiewicz), Burchart (84' Wojciechowski), Słowicki, Podhorodecki (84' Koszewski), P. Śnieżawski, Smyt (46' Błażewicz), Płoszczuk (70' Smyt), Jankowski (46' Łysiak), Filipek (70' Jankowski)

Stomil Olsztyn: Przyborowski, Janas, Żukiewicz, Shibamura, Wypniewski (46' Chabko), Żwir (82' Kato), Mroczkowski, Szymonowicz, Kato (46' Żęgota), Piotr Głowacki, Łukasik