Krótko - III liga - Sparingi

Sokół na remis z Concordią

2015-01-17 13:50:39 Sokół Ostróda, Concordia Elbląg, sparing

Sokół Ostróda zremisował 2:2 z Concordią Elbląg

W pierwszym zimowym sparingu na sztucznej murawie Sokół Ostróda zremisował 2:2 z Concordią Elbląg.

Spotkanie, pomimo tego, że było grą kontrolną, mogło się podobać kilkudziesięciu kibicom, którzy w deszczowe sobotnie popołudnie stawili się na bocznym boisku stadionu przy ul. 3-ego Maja w Ostródzie. Gospodarze mogli objąć prowadzenie już w drugiej minucie, lecz piłka po strzale Jakuba Błażewicza trafiła w słupek. Kilkadziesiąt sekund później Concordia objęła prowadzenie, gdy Sebastian Tomczuk wykorzystał gapiostwo obrony Sokoła. W 16. minucie było już 0:2. Tym razem Piotra Sikorę pokonał Paweł Sagan.

W drugiej połowie ostródzianie szybko chcieli zmienić niekorzystny rezultat. Gola kontaktowego zdobył w 56. minucie Piotr Piceluk, który wykorzystał dobre dośrodkowanie Michała Jankowskiego. Do remisu doprowadził w 71. minucie Błażewicz. Testowany w Sokole zawodnik Polonii Pasłęk uderzył mocno zza szesnastki i nie dał szans bramkarzowi Concordii. W drużynie trenera Wojciecha Tarnowskiego w drugiej odsłonie gry wystąpił, powracający z wypożyczenia z Huraganu Morąg, Maciej Bobek.

Sokół:

I połowa: Sikora, Sędrowski, Burchart, Kowalski, P. Śnieżawski, Podhorodecki, Słowicki, Łysiak, Błażewicz, Filipek, Figurski

II połowa: Hrynowiecki, Gwiazda, Bobek, Kowalski (75' Goździejewski), Gołębiewski, Kozioł, Smyt, Płoszczuk, Jankowski, Błażewicz (75' Koszewski), Piceluk