Krótko - Inne

Constract Lubawa po pierwszym sparingu

2014-08-10 22:03:53 Constract Lubawa, halówka, futsal, Politechnika Gdańska, sparing

Od spotkania z pierwszoligową Politechniką Gdańsk (wcześniej Vamos) Constract Lubawa rozpoczął serię spotkań sparingowych, w ramach przygotowań do kolejnego startu w I lidze grupy północnej futsalu.

Mecz zostało zaplanowany na godzinę 12.00 na obiektach Politechniki w Gdańsku. Lubawski zespół stawił się na to spotkanie z bardzo szeroką kadrą. Na wybrzeże trenerzy zabrali kilku młodych, obiecujących piłkarzy, którzy wcześniej z dobrej strony prezentowali w drużynach juniorskich klubu z Lubawy.

Przed rozpoczęciem spotkania trenerzy ustalili bardzo wymagający plan spotkania. Szkoleniowcy postanowili rozegrać 3 tercje po 35 minut każda, co przy panującej obecnie pogodzie i klimacie wewnątrz hali wydawało się być ekstremalnie trudnym zadaniem, niemalże na miarę maratonu.

Zawodnicy nie przejmując się jednak trudami z jakimi przyszło im się mierzyć w te niedzielne południe, z dużym jak na pierwszy sparing animuszem, ruszyli do walki. Początek spotkania był standardowy, jak na futsalowe warunki. Dominowały ostrożne próby ataków i wzajemne badanie sił. Jako pierwsi gola zdobyli gospodarze, później dwa trafienia Damiana Jarzembowskiego i Arkadiusza Modrzewskiego wysunęły Constract na prowadzenie, jednak przed przerwą gdańszczanie wyrównali. Pierwsze 35 minut zakończyło się wynikiem 2:2.

W drugiej tercji Constract bardzo uważnie grał w obronie i spokojnie wyprowadzał swoje coraz lepiej zorganizowane taktycznie ataki. Po jednym z nich Damian Jarzembowski pokonał golkipera Politechniki. Na 2:0 podwyższył Mateusz Sadowski, gola kontaktowego strzelili później zawodnicy Politechniki, jednak tuż po tym trafieniu na 3:1 wynik drugiej odsłony gry ustalił Paweł Ossowski.

Trzecia część meczu zakończyła się zwycięstwem gospodarzy, którzy wygrali ją 5:1. Jedyną bramkę dla naszego jedynaka w pierwszej lidze futsalu zdobył Arkadiusz Modrzewski.

Trenerzy Constractu w spotkaniu z Politechniką sprawdzali lubawskich juniorów, Radosława Wolskiego, Przemysława Buczkowskiego, Mateusza Lewalskiego, Łukasza Kolwicza i Dominika Kempkowskiego.

Po spotkaniu w Gdańsku ekipa z Lubawy udała się na tygodniowy obóz do Rybna, by tam odbyć kolejny etap przygotowań do pierwszoligowych zmagań.