Krótko - III liga

Znicz zaczął od porażki w Zambrowie

2014-01-30 19:40:23 Znicz Biała Piska, Irenerusz Piwko

Szymon Tuttas w barwach Pojezierza. Fot. Łukasz Szymański

Szymon Tuttas strzelił gola dla Znicza Biała Piska w pierwszym sparingu III-ligowca. W środę Znicz przegrał 1:2 z Olimpią Zambrów.

Po dwóch tygodniach treningów, pierwszy sparing rozegrał Znicz Biała Piska. Beniaminek III ligi zaczął serię meczów kontrolnych od starcia z Olimpią Zambrów. Rywale wygrali 2:1, a jedyną bramkę dla Znicza w końcówce spotkania zdobył Szymon Tuttas. Napastnik jesienią był najskuteczniejszym strzelcem Pojezierza Prostki z gr 1. A klasy. W Białej Piskiej występował już kilka lat temu, gdy zespół walczył o awans do okręgówki. Wcześniej informowaliśmy, że treningi ze Zniczem rozpoczął Aleksander Lipowski.

W Białej Piskiej nie planują dużych zmian kadrowych. Utrzymanie powinni dać zawodnicy, którzy są w klubie, pod warunkiem, że wyleczą urazy i dojdą do pełnej dyspozycji. Jesienią problemy zdrowotne miało kilku podstawowych zawodników, a trener Ireneusz Piwko musiał mocno rotować składem.

Wiadomo, że ze Zniczem żegna się Adam Wyszyński. Doświadczony obrońca wraca do Czarnych Olecko. Treningów nie wznowili rezerwowy bramkarz Marcin Pisowodzki, który przebywa za granicą, oraz napastnik Błażej Gutowski.

W kolejnym sparingu Znicz w sobotę zagra w Łomży z Płomieniem Ełk.