Liga gra! - Nasi za granicą

Raport "Nasi w Ekstraklasie": Koroniarze na plus, horror Gikiewicza

2013-10-22 23:40:39 -

Tomasz Lisowski był wyróżniającym się zawodnikiem swojego zespołu. Fot. korona-kielce.pl

To była historyczna kolejka w Ekstraklasie pod względem zdobytych goli. Niestety żaden z nich nie był autorstwa zawodnika z naszego regionu. W jakiej w ogóle formie znajdują się nasi piłkarze? Tego dowiecie się z naszego specjalnego raportu „Nasi w Ekstraklasie”. Zapraszamy do lektury!

• Zbigniew Małkowski (Korona Kielce)

Wpuszcza gola w sytuacji sam na sam z Dawidem Plizgą. Poza tym broni cztery strzały graczy Jagiellonii. Ostatecznie zespół Zbyszka ogrywa rywala 4:1 i odbija się od dna ligowej tabeli. Brawo!

ocena dwadozera.pl: 7/10

• Tomasz Lisowski * (Korona Kielce)

Większość ataków kielczan szła lewą stroną boiska. Więc siłą rzeczy Tomek był ich motorem napędowym. Brał udział w zdobyciu wyrównującego gola. A kiedy nie zgodził się z pewną decyzją sędziego - zamiast protestować – o dziwo zrobił na murawie dwie pompeczki, wstał, odetchnął i było po stresie. Takiego sposobu na rozładowanie emocji do tej pory nie znaliśmy :)

• Paweł Sobolewski (Korona Kielce)

Nie było gola. Nie było asysty. Tak mówią statystyki. Ale widzieliśmy zaangażowanie w mecz, waleczność oraz mądrość w rozgrywaniu piłki. Krótko mówiąc - Paweł ciągle w formie.

• Jonatan Straus (Jagiellonia Białystok)

Lewy obrońca Jagi nadal leczy kontuzję kolana. Czekamy na powrót do pełni sił.

• Paweł Drażba (Jagiellonia Białystok)

Pełnił rolę rezerwowego. Niestety trener Stokowiec nie dał pograć młodemu snajperowi. Za to w poniedziałkowym meczu Pucharu Polski ze Śląskiem Wrocław stał się prawdziwym bohaterem. Jego trafienie z 90 minuty dało awans do kolejnej fazy rozgrywek. Mission completed Paweł! Congratulation!

ocena dwadozera.pl: –

• Norbert Witkowski (Górnik Zabrze)

Do protokołu meczowego został wpisany na pozycji pierwszego rezerwowego. Wolelibyśmy jednak, aby Norbert zakładał bluzę z numerem „1”.

ocena dwadozera.pl: -

• Tomasz Wełnicki (Górnik Zabrze)

Nadal zostaje poza kadrą pierwszego zespołu. Póki co rozgrywa mecze w drużynie rezerw.

• Rafał Gikiewicz (Śląsk Wrocław)

To był mocny cios dla Rafała i całego Śląska. A tak w sumie to dwa ciosy. W rolę boksera wcielili się piłkarze Górnika Zabrze i w 90 minucie meczu posłali wrocławian na deski. Wyjść z 1:2 na 3:2, no prawdziwy nokaut! Niestety przy golu wyrównującym bramkarz Śląska nie pozostaje bez winy.

ocena dwadozera.pl: 5/10

• Tomasz Ptak (Zagłębie Lubin)

Ławka rezerwowych w spotkaniu z Widzewem Łódź.

• Krystian Nowak (Widzew Łódź)

Krystian ma nową pozycję. Jest prawym obrońcą. Zaliczył całe przegrane 1:3 spotkanie z Zagłębiem Lubin. Nie był winowajcą żadnego z trafień przeciwnika, choć cała linia defensywna Widzewa nie spisała się najlepiej.

• Paweł Dawidowicz (Lechia Gdańsk)

Na konto Pawła wędruje kolejne 90 minut – tym razem w meczu z Lechem Poznań. Ale obawiamy się, że ten rywalizacji nie będzie wspominał zbyt dobrze. Jego zespół przegrywa 1:4, a występ defensywnego pomocnika również pozostawiał wiele do życzenia.

• Marcin Budziński (Cracovia)

Rozgrywa 53 minuty meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała. I mimo zwycięstwa jego zespołu, Marcin nie pokazał w swojej grze nic szczególnego. Zmieniony przez Vladimira Boljevicia, który doprowadził do wyrównania, a całe spotkanie Pasy wygrywają 4:2.

ocena dwadozera.pl: 4/10

• Łukasz Broź (Legia Warszawa)

Poza kadrą meczową.

• Daniel Łukasik (Legia Warszawa)

Dostał od Jana Urbana 20 minut meczu z Piastem Gliwice, tym samym zmieniając Dominika Furmana. Gra zbyt krótko, aby podlegać merytorycznej ocenie.