Liga gra! - Nasi za granicą

Raport "Nasi w Ekstraklasie": Dwóch piłkarzy z regionu w "derbach Polski"

2013-10-08 22:09:22 Zbigniew Małkowski, Korona Kielce, Wisła Kraków, Legia Warszawa

Zbyszek Małkowski zanotował świetny występ w meczu z Zawiszą! Fot. AS

Największym wydarzeniem minionego weekendu na boiskach Ekstraklasy był bez wątpienia szlagierowy mecz Wisły z Legią. "Biała Gwiazda" ograła "Wojskowych" 1:0 i wskoczyła na trzecie miejsce w tabeli. A jak zagrali piłkarze z Warmii i Mazur?

• Zbigniew Małkowski* (Korona Kielce)

Jego Korona pokonała na wyjeździe Zawiszę Bydgoszcz 1:0 i wydostała się z ostatniego miejsca w tabeli. Zwycięstwo nie miałoby miejsca, gdyby nie doskonała postawa Małkowskiego w bramce. Zbyszek został dostrzeżony między innymi przez stację Canal+Sport, która umieściła go w "jedenastce kolejki". Piłkarz 11. kolejki wg Dwadozera.pl!

Ocena dwadozera.pl: 9/10

• Jonatan Straus (Jagiellonia Białystok)

90 minut w przegranym przez Jagiellonię meczu z Cracovią. Piłkarz urodzony w Nowym Mieście Lubawskim zanotował przeciętny występ.

Ocena dwadozera.pl: 4/10

• Paweł Drażba (Jagiellonia Białystok)

Urodzony w Gołdapi Drażba nie załapał się do jedenastki na mecz z "Pasami", zagrał za to 26 minut w niedzielnym meczu rezerw z Huraganem Morąg.

Ocena dwadozera.pl: -

• Krystian Nowak (Widzew Łódź)

Rozegrał całe spotkanie z Lechią Gdańsk. Widzew wygrał 4:1, a Nowak zagrał niezły mecz. Było to dla niego trzeci spotkanie Ekstraklasy w tym sezonie, w którym po boisku biegał pełne 90 minut.

Ocena dwadozera.pl: 6/10

• Paweł Dawidowicz (Lechia Gdańsk)

Kolejny mecz w pełnym wymiarze czasowym pomocnika pochodzącego z Ostródy. Jego Lechia przegrała z Widzewem aż 1:4, co było szóstym z rzędu meczu Lechistów bez wygranej. Dawidowicz - bez szału.

• Marcin Budziński (Cracovia)

Zmieniony dopiero w 89 minucie był jednym z najlepszych zawodników Cracovii w wygranym meczu z Jagiellonią, podobnie jak Małkowski został zauważony przez Canal+Sport i trafił do 11 kolejki.

Ocena dwadozera.pl: 8/10

• Tomasz Ptak (Zagłębie Lubin)

Dostępu do bramki "Miedziowych" w meczu ze Śląskiem strzegł Michał Gliwa.

• Paweł Sobolewski (Korona Kielce)

Doświadczony piłkarz pochodzący z Ełku był na boisku 90 minut w spotkaniu swojej drużyny. Sobolewski, prawie jak zawsze, zagrał na niezłym poziomie i był jednym z pewniejszych punktów swojego zespołu.

• Tomasz Lisowski (Korona Kielce)

Niezły występ urodzonego w Braniewie Lisowskiego w meczu z Zawiszą. Po 21 meczach bez zwycięstwa na wyjeździe, jego Korona w końcu wygrywa.

• Rafał Gikiewicz (Śląsk Wrocław)

Były piłkarz m.in. Stomilu Olsztyn i Sokoła Ostróda zachował czyste konto w wygranym przez Śląsk 2:0 meczu z Zagłębiem Lubin.

Ocena dwadozera.pl: 7/10

• Daniel Łukasik (Legia Warszawa)

Próbował szarpać grę Legii w meczu z Wisłą Kraków, jednak nie przyniosło to efektów w postaci punktów w "derbach Polski". Urodzony w Giżycku piłkarz zagrał pełne 90 minut.

Ocena dwadozera.pl: 5/10

• Łukasz Broź (Legia Warszawa)

Podobnie jak Łukasik zagrał cały mecz z Wisłą Kraków. Przeciętny występ byłego gracza łódzkiego Widzewa.

• Norbert Witkowski (Górnik Zabrze)

Jego Górnik wygrywa mecz z Pogonią w Szczecinie aż 4:1. Miejsce w bramce zabrzan na stałe wywalczył sobie już chyba jednak Pāvels Šteinbors i to on był golkiperem w tym meczu.