Krótko - III liga

Kontuzjowany sędzia w Białej Piskiej

2013-08-31 23:32:42 Znicz Biała Piska, Sokół Ostróda

Kontuzjowanemu arbitrowi próbowali pomóc panowie z obsługi medycznej, ale liniowy zakończył udział w meczu już po pierwszej połowie. Fot. Łukasz Szymański

W drugiej połowie meczu Znicz - Sokół sędziemu Markowi Bilminowi asystował Czesław Rutkowski, obserwator spotkania. Jeden z arbitrów liniowych doznał kontuzji chwilę po rozpoczęciu gry.

Do niecodziennej sytuacji doszło w meczu Znicz Biała Piska - Sokół Ostróda. Kontuzji nabawił się jeden z sędziów liniowych. Uraz okazał się na tyle poważny, że młody arbiter nie wyszedł na drugą połowę.

- Ruszyłem sprintem za akcją i poczułem ukłucie w udzie - relacjonował, schodząc do szatni w trakcie przerwy.

Asystent zgłosił problem już w 10. minucie meczu, mimo że sędziowie odbyli rozgrzewkę. Schłodzenie uszkodzonego mięśnia przyniosło słaby skutek i arbiter utykał do końca pierwszej części. W trakcie, prowadzący zawody Marek Bilmin, zwrócił się do gospodarzy z sugestią, by poszukali sędziego, który mógłby zastąpić kontuzjowanego kolegę. Żaden z miejscowych arbitrów nie był jednak dostępny i zaistniało prawdopodobieństwo, że mecz zostanie przerwany.

Z pomocą przyszedł obserwator Czesław Rutkowski, który postanowił asystować przy linii bocznej. Kibice przed pierwszym gwizdkiem po przerwie nagrodzili go brawami, a on zrewanżował się… niskim ukłonem. Z roli wywiązał się bez zarzutu.

Urazy sędziów rzadko, ale jednak się zdarzają. Przed kilkoma laty bohaterem piłkarskich jaj był arbiter z ekstraklasy, który dostał w głowę piłką po strzale z dystansu, po czym padł przymroczony na boisko. W ubiegłym sezonie kontuzja wyeliminowała na pół roku Łukasza Szczecha, sędziego pochodzącego spod Pisza, reprezentującego obecnie Kolegium Sędziów przy Mazowieckim ZPN. Arbiter uszkodził staw skokowy podczas meczu I ligi w Grudziądzu. Zawody dokończył wówczas za niego… Marek Bilmin, który był sędzią technicznym.