News - Sparingi - I liga

Sparing: Zawisza Bydgoszcz - Stomil Olsztyn 2:1

2013-07-06 20:02:59 Zawisza Bydgoszcz, Stomil Olsztyn

Piłkarze Stomilu Olsztyn przegrali sparing 1:2. Fot. Artur Szczepański

Piłkarze Stomilu Olsztyn przegrali 1:2 sparing z Zawiszą Bydgoszcz. Bramkę dla podopiecznych Zbigniewa Kaczmarka strzelił Łukasz Jegliński.

- Do przerwy graliśmy bardzo dobrze - ocenia w wypowiedzi dla stomil.olsztyn.pl Zbigniew Kaczmarek, trener Stomilu. - Kontrolowaliśmy przebieg spotkania. Strzeliliśmy bramkę na 1:0, a potem mieliśmy kolejną sytuację. Szymon Kaźmierowski sytuację jednak zmarnował i Zawisza wyprowadził szybką kontrę, po której było już 1:1. Druga połowa też była w miarę wyrównana. Moi piłkarze mimo zmęczenia obozem realizowali bardzo dobrze założenia taktyczne. Z tego jestem zadowolony. Oczywiście chciałbym wygrywać, ale teraz zwycięstwa nie są najważniejsze. To musi przyjść w lidze. Mimo braku dynamiki i świeżości nie odstawaliśmy od przeciwnika, który sezon zaczyna tydzień wcześniej od nas.

W sparignu nie zagrali Piotr Darmochwał i Dawid Szwarga, którzy nie będą zawodnikami Stomilu oraz Dawid Kucharski, który nabawił się lekkiego urazu.

Niedziela będzie ostatnim dniem piłkarzy Stomilu w Jarocinie. Popołudniu zespół uda się w podróż powrotną do Olsztyna.

• Zawisza Bydgoszcz - Stomil Olsztyn 2:1 (1:1)

0:1 - Jegliński (16), 1:1 - Abbot (37), 2:1 - Geworgian (76)

Zawisza: Kaczmarek - Lewczuk, Strąk, Petasz, Ziajka - Wójcicki, Goulon, Dudek, Masłowski, Geworgian - Abbott (57 Markowski)

Stomil: (I połowa) Skiba - Bucholc, Szymonowicz, Remisz, Hempel - D. Kun, Jegliński, Lech, Głowacki, Bzdęga - Kaźmierowski; (II połowa) Leszczyński - Mroczkowski, Tomkiewicz, Koprucki, Dziemidowicz - Papka, Michałowski, Łysiak, Łukasik, Żwir - Piceluk