Dół coraz głębszy. Wigry - Concordia 3:0

2013-05-08 19:45:00 Concordia Elbląg, Wigry Suwałki

Herb Concordii Elbląg. Fot. 90minut.pl

Coraz poważniejszy wydaje się kryzys elbląskiej Concordii. II-ligowiec tym razem dał się roznieść suwalskim Wigrom aż 3:0.

"Conka" zaczęła mecz z werwą i już po kilku minutach, za sprawą Adriana Korzeniewskiego, mogła prowadzić 1:0.

Co nie udało się gościom, uczynili gospodarze. W 22 min. po rzucie rożnym do siatki z główki trafił Litwin Povilas Luksys.

Niespełna kwadrans później zrobiło się 2:0, choć w 35 min., po drugiej żółtej Marcina Tarnowskiego, Wigry zaczęły grać w dziesiątkę. Gruzin Dawid Makaradze zagrał prostopadle do Aleksandra Atanackovica, a Serb sprytnym strzałem podwyższył wynik. Wigry kontrolowały grę, mało tego, tuż przed przerwą znów trafił do bramki Luksys, ale tym razem arbiter dopatrzył się spalonego.

W drugiej połowie grę prowadziła Concordia, ale z optycznej przewagi elblążan wynikało niewiele. Efekt? W samej końcówce gola pieczętującego komplet punktów dla gospodarzy zdobył Tomasz Tuttas, jeszcze w ubiegłym sezonie gracz Znicza Biała Piska. Teraz były IV-ligowiec ma już na koncie 9 goli w lidze II. Brawo!

Za to Concordia jest coraz niżej. Obecnie już na czwartym miejscu od końca. Wiosną elblążanie są najgorszą drużyną w II lidze, bo w dziewięciu meczach nie przegrali tylko dwa razy...

• Wigry Suwałki - Concordia Elbląg 3:0 (2:0)

1:0 — Luksys (22), 2:0 — Atanackovic (35), 3:0 — Tuttas (88)

Żółte kartki: Tuttas, Tarnowski (Wigry), Bogdanowicz, R. Stępień (Concordia)

Czerwona kartka: Tarnowski (Wigry, 35 - za dwie żółte)

Sędziował: Hasselbusch (Warszawa)

Concordia: Zoch — Bogdanowicz, Sambor, Uszalewski, Lepczak, A. Stępień, R. Stępień, Zawierowski, Kiełtyka (80 Tomczuk), Zejglic, Korzeniewski (60 Szuprytowski)