News - Nasi za granicą

Raport: Wśród naszych najmocniej błysnął Gikiewicz

2013-03-19 15:08:45 Łukasz Gikiewicz, Śląsk Wrocław, Zbigniew Małkowski, Korona Kielce, Daniel Łukasik Legia Warszawa

Łukasz Gikiewicz. slaskwroclaw.pl

To był weekend Łukasza Gikiewicza. Trafienie napastnika Śląska Wrocław można oglądać do znudzenia. Serdecznie polecam! A co słychać u pozostałych zawodników z Warmii i Mazur występujących w Ekstraklasie? Zapraszam do zapoznania się z raportem 4 kolejki.

• Zbigniew Małkowski (Korona Kielce)

Były bramkarz Stomilu zaliczył pełne 90 minut w wygranym 2:1 meczu swojego zespołu z Ruchem Chorzów. W pierwszej połowie praktycznie bezrobotny za sprawą niecelnych strzałów oraz sporadycznych ataków piłkarzy gości. W 63 minucie jednak skapitulował nie mając żadnych szans na obronę. Kontaktowego gola zdobył Filip Starzyński. Do końcowego gwizdka sędziego musiał podwoić czujność, gdyż podopieczni trenera Jacka Zielińskiego przejęli inicjatywę, ale nadal razili nieskutecznością. Zawodnikom z ulicy Cichej zawdzięcza brak możliwości pokazania w pełni swoich umiejętności.

• Tomasz Lisowski (Korona Kielce)

Poprawny mecz lewego obrońcy Korony. Był aktywny zarówno w ofensywie jak i defensywie. Już na początku meczu długim podaniem uruchomił Macieja Korzyma, który znalazł się w dogodnej sytuacji do zdobycia gola. Może żałować sytuacji z 79 minuty, kiedy dośrodkowywał w pole karne przeciwnika, ale nikt z jego kolegów nie zdołał opanować piłki.

• Paweł Sobolewski (Korona Kielce)

Z powodu kontuzji wciąż pozostaje poza kadrą meczową.

• Łukasz Gikiewicz (Śląsk Wrocław)

Bardzo dobry mecz w wykonaniu napastnika Mistrza Polski przeciwko Podbeskidziu Bielsko-Biała. Chwilę po rozpoczęciu zawodów brał udział w trójkowej akcji z Piotrem Ćwielągiem i Sebastianem Milą, zakończonej strzałem w słupek kapitana Śląska. W 32 minucie po faulu na byłym zawodniku ŁKS-u sędzia Hubert Siejewicz podyktował rzut karny. Niefortunnym strzelcem jedenastki okazał się "Milowy". W ostatniej minucie spotkania zdobył fantastycznego gola, którym przypieczętował swój świetny występ a drużynie uratował remis.

• Rafał Gikiewicz (Śląsk Wrocław)

Kolejny mecz obejrzany przez brata Łukasza z ławki rezerwowych.

• Łukasz Broź (Widzew Łódź)

Na tle słabej drużyny nie wyróżnił się niczym szczególnym. Do statystyk prawy obrońca może doliczyć sobie kolejne 90 minut gry. Mecz Widzewa z Zagłębiem Lubin po prostu się odbył i jedynie to warto odnotować. Na murawie wiało nudą, a piłkarze obu zespołów niestety dostosowali się do takiego stanu.

• Krystian Nowak (Widzew Łódź)

19-latek podobnie jak kapitan Widzewa zupełnie niewidoczny, choć przebywał na placu gry przez cały mecz. W jednej sytuacji zaznaczył swoją obecność na murawie. Po faulu na Lirze obejrzał żółtą kartkę.

• Daniel Łukasik (Legia Warszawa)

Kolejne powołanie przez Waldemara Fornalika na mecze z Ukrainą oraz San Marino nie splątały nóg defensywnemu pomocnikowi. W spotkaniu przeciwko Górnikowi Zabrze rozegrał pełne 90 minut. Legia gładko pokonała drużynę trenera Adama Nawałki, a wychowanek Olimpii Miłki coraz pewniej radzi sobie w składzie "Wojskowych". W 8 minucie po kombinacyjnej akcji z Miroslavem Radoviciem i Markiem Saganowskim groźnie strzelał na bramkę gości.

• Damian Garbacik (Lechia Gdańsk)

Poza kadrą meczową w spotkaniu z Piastem Gliwice.

• Tomasz Zahorski (Górnik Zabrze)

Gdyby w 22 minucie spotkania z Legią zawodnik Górnika zdobył gola to byłoby coś. Jednak techniczny strzał piętą wychowanka Pisy Barczewo został zablokowany przez Artura Jędrzejczyka. Piłkarz przebywał na boisku przy ulicy Łazienkowskiej 3 przez 68 minut i został zmieniony przez Grzgorza Bonina. Po Tomaszu Zahorskim spodziewno się znacznie więcej, podobnie jak po cały zespole z Zabrza.