Krótko - Inne

Niespodzianki w Elbląskiej Lidze Halowej

2013-01-15 15:32:56 Elbląska Liga Halowa

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. elh.pl

W pierwszych kolejkach w nowym roku sypnęło niespodziankami i to zwłaszcza w I lidze. Pierwszej porażki doznał lider Decoro, ale jeszcze większym zaskoczeniem była premierowa w tym sezonie wygrana ostatniego w tabeli ZUO Elbląg. Natomiast w SuperLidze nastąpiła zmiana lidera. Potknięcie Bogdanki wykorzystała Energa Kogeneracja, która dzięki wygranej z Hydroton Dream, została samodzielnym liderem.

SuperLiga

Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczą piłkarze Energi. Tym razem pokonali Hydroton Dream 5:1 i dzięki temu są samodzielnym liderem. Tym razem w ekipie Energi najlepszą skutecznością popisał się Adam Niedźwiedzki, który czterokrotnie pokonał bramkarza rywali. I to właśnie on w 4 min. otworzył wynik spotkania. Jeszcze przed przerwą na 2:0 podwyższył Przemysław Sambor. W drugiej odsłonie Niedźwiedzki jeszcze trzykrotnie wpisał się na listę strzelców, a przeciwnicy odpowiedzieli tylko trafieniem Tomasza Nowickiego.

Pierwsze miejsca w tabeli straciła Bogdanka, która niespodziewanie zremisowała z niżej notowanym Metrotestem. Już wynik pierwszej połowy (0:0) był sporą niespodzianką i zapowiadał spore emocje. A jeszcze większe zdziwienie kibiców wywołała w 19 min. bramka Piotra Lewandowskiego i prowadzenie Metrotestu 1:0. Jeden punkt Bogdance uratował Michał Tomczyk doprowadzając w 27 min. do remisu.

Na brak emocji kibice nie mogli narzekać oglądając także konfrontację REM-u z Asenhajmerem. Wystarczyło zaledwie pięć minut by REM po golach Marcina Trochowskiego i Łukasza Lenarczyka prowadził 2:0. Słaby początek meczu nie zniechęcił jednak doświadczonych zawodników Asenhajmera, którzy jeszcze przed przerwą strzelili bramkę kontaktową. W drugiej odsłonie poszli za ciosem i w efekcie w 26 min do wyrównania (2:2) doprowadził Ireneusz Burzyński. I kiedy wydawało się, że mecz zakończy się remisem w ostatniej minucie REM zadał decydujący cios. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Marcin Trochowski, zapewniając swojej drużynie komplet punktów.

Najbardziej pracowitą niedzielę mieli jednak piłkarze Wiarusa i BTH, którzy rozegrali po dwa mecze. Wiarus w pierwszym pojedynku okazał się nieznacznie gorszy od DRE przegrywając 0:1, a BTH zremisowało z Exclusive Sport/PC Koni 2:2. Natomiast w rozegranym awansem meczu BTH z Wiarusem padł remis 3:3. Tym razem powody do niezadowolenia mogą mieć zawodnicy Wiarusa, którzy w ostatnich minutach dali sobie wydrzeć wygraną. Do 21 min. Wiarus prowadził 3:1 po dwóch trafieniach Roberta Chodzińskiego i jednym Tomasza Bandurskiego., BTH ambitnie jednak walczyło do końca, co jak pokazuje wynik, opłaciło się. W 22 min. gola kontaktowego zdobył Daniel Borecki, a do remisu doprowadził niespełna cztery minuty przed końcowym gwizdkiem Maciej Morus.

Wyniki 8. kolejki:

• Stokrotki - NORTHSERVIS-PSP 5:3 (3:0)

1:0 - Mróz (2) 2:0 - Zboch (7), 3:0 - Bałdyga (14), 3:1 - Korniak (16), 4:1 - Mróz (17), 5:1 - Mróz (19), 5:2 - Kołecki (20), 5:3 - Woliński (27)

• BTH - Exclusive Sport/PC Koni 2:2 (1:1)

0:1 - Bożek (3), 1:1 - Borecki (10), 1:2 - Gapski (24), 2:2 - Borecki (25)

• AC Mapei - Służby Miejskie 4:1 (0:0)

1:0 - Tymiński (19), 2:0 - Kidoń (20), 2:1 - Szydłowski (21), 3:1 - Tymiński (25), 4:1 - Świniarski (27)

• REM - Asenhajmer Oldboys OE 3:2 (2:1)

1:0 - Marcin Trochowski (3), 2:0 - Lenarczyk (5), 2:1 - Chrigui (6), 2:2 - Burzyński (26), 3:2 - Marcin Trochowski (30)

• Metrotest - Bogdanka 1:1 (0:0)

1:0 - Lewandowski (19), 1:1 - Tomczyk (27)

• DRE - Wiarus 1:0 (0:0)

1:0 - Maciej Zając (18)

• Energa Kogeneracja - Hydroton Dream 5:1 (2:0)

1:0 - Niedźwiedzki (4), 2:0 - Przemysław Sambor (13), 3:0 - Niedźwiedzki (20), 3:1 - Tomasz Nowicki (25), 4:1 - Niedźwiedzki (27), 5:1 - Niedźwiedzki (28)

Mecz rozegrany awansem:

• BTH - Wiarus 3:3 (1:0)

1:0 - Borecki (11), 1:1 - Bandurski (17), 1:2 - Chodziński (18), 1:3 - Chodziński (21), 2:3 - Borecki (22), 3:3 - Morus Maciej (26)

Klasyfikacja strzelców:

15 bramek: Przemysław Sambor (Energa)

12 bramek: Maciej Zając, Tomasz Augustyńczyk (obaj DRE) 10 bramek: Tomasz Bandurski (Wiarus)

9 bramek: Daniel Czajka (Służby Miejskie)

I liga

Jak się okazuje, w niedzielę, równie ważnym wydarzeniem jak 21. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy była pierwsza w obecnym sezonie wygrana ZUO. A stało się to w pojedynku ze Zrywem. Mający na swoim koncie zerowy dorobek punktowy ZUO tym razem zaskoczyło niemal wszystkich, a najbardziej chyba rywali. W pierwszej połowie gra była bardzo wyrównana i przez długi czas żadna z drużyn nie potrafiła, stwarzanych sytuacji zamienić na bramkę. Udało się to dopiero ZUO w ostatniej minucie tej odsłony, kiedy bramkarza rywali pokonał Tomasz Barcikowski. Jeszcze większe zaskoczenie było w 27 min. po tym jak Patryk Brynda podwyższył prowadzenie na 2:0. Zryw do końca starał się zmienić niekorzystny rezultat, ale tego dnia stać go było zaledwie na jednego gola. Bramkę honorową w ostatniej minucie mecze strzelił Wojciech Szczęchuła.

Sporym zaskoczeniem jest też pierwsza w tym sezonie porażka lidera. Świetnie do tej pory spisujące się Decoro, tym razem musiało uznać wyższość C.R.P. Wopal. Losy pojedynku rozstrzygnęły się już do przerwy. Wynik spotkania otworzył w 11 min. Kamil Żukowski, a tuż przed przerwą na 2:0 podwyższył Paweł Rogoz. W drugiej odsłonie lider starał się zmienić losy pojedynku, tylko że mądrze grający C.R.P. Wopal na niewiele pozwolił rywalom i kolejnych bramek już nie oglądaliśmy.

O sporym pechu mogą mówić zawodnicy Paradoksu, którzy jeszcze na pięć minut przed końcem meczu prowadzili z zespołem EDBA 3:2, by ostatecznie zejść z parkietu pokonani. Mecz lepiej rozpoczęła EDBA i po golu Krzysztofa Danielewicza prowadziła 1:0. Rywale jeszcze przed przerwą doprowadzili do wyrównania, dzięki trafieniu Karola Kuleszy. W drugiej odsłonie EDBA jeszcze raz wyszła na prowadzenie, ale nie cieszyła się z niego zbyt długo. Gole Rafała i Karola Kuleszy sprawiły, że w 25 min. to Paradoks był na prowadzeniu 3:2. I kiedy wydawało się, że taki wynik utrzyma się do końca pojedynku w ostatniej minucie EDBA zadała dwa decydujące ciosy. Najpierw do remisu doprowadził Danielewicz, a chwilę później na 4:3 podwyższył Patryk Czajka i trzy punkty powędrowały na konto zespołu ADBA.

Kolejne mecze zespoły ELH rozegrają w najbliższą niedzielę 20 stycznia. Od godz. 11 grać będą zespoły SUperLigi, a I-ligowcy, na parkiet wybiegną od godz. 15.05. Wszystkie mecze rozegrane zostaną w hali MOS przy ul. Kościuszki.

Wyniki 10. kolejki:

• Alstom Power Zakład Turbin - Lux-Car Lambada 2:12 (2:5)

0:1 - Jakub Czyżak (3), 0:2 - Kowalski (7), 1:2 - Kuszyk (8), 1:3 - Liszewski (9), 2:3 - Bildziuk (10), 2:4 - Krystian Gorgol (12), 2:5 - Kowalski (14), 2:6 - Kowalski (19), 2:7 - Krystian Gorgol (21), 2:8 - Jakub Czyżak (23), 2:9 - Żukowski (26), 2:10 - Dudek (27), 2:11 - Kowalski (28), 2:12 - Kowalski (29)

• Victoria 2010 - ECM El-Hurt 4:2 (1:0)

1:0 - Groszyk (9), 2:0 - Żuralski (18), 2:1 - Krzeszewski (21), 2:2 - Malewski (23), 3:2 - Groszyk (24), 4:2 - Ryterski (25)

• Lira - PBG Jankowiak 7:2 (3:1)

0:1 - Krakowski (3), 1:1 - Grubecki (6), 2:1 - Grubecki (8), 3:1 - Żmijewski (11), 4:1 - Grubecki (18), 4:2 - Światkowski (21), 5:2 - Rogala (22), 6:2 - Rogala (25), 7:2 - Kaczyński (28)

• C.R.P. Wopal - Decoro 2:0 (2:0)

1:0 - Żukowski (11), 2:0 - Rogoz (13)

• Amatorzy - Dowodzenie 1:2 (1:1)

1:0 - Kussy (3), 1:1 - Statkiewicz (14), 1:2 - Albrecht (26)

• Legioniści - Trendy Club 3:2 (1:0)

1:0 - Grzelak (3), 2:0 - Gomułka (18), 2:1 - Lubowiecki (22), 2:2 - Zieliński (25), 3:2 - Gomułka (27)

• EDBA - Paradoks 4:3 (1:1)

1:0 - Danielewicz (11), 1:1 - Karol Kulesza (14), 2:1 - Czajka (18), 2:2 - Rafał Kulesza (24), 2:3 - Karol Kulesza (25), 3:3 - Danielewicz (30), 4:3 - Czajka (30)

• ZUO Elbląg - Zryw 2:1 (1:0)

1:0 - Tomasz Barcikowski (15), 2:0 - Patryk Brynda (27), 2:1 - Szczęchuła (30)

29 bramek: Kamil Kowalski (Lux-Car Lambada)

19 bramek: Ariel Gortatowski (Decoro)

16 bramek: Jakub Kussy (Amatorzy)

15 bramek: Rafał Gomułka (Legioniści)