Liga gra! - I liga

Mieli rywali na widelcu… Kolejarz - Stomil 2:2

2012-09-09 20:33:57 Stomil Olsztyn, Kolejarz Stróże, Paweł Baranowski

Mindaugas Kalonas otworzył wynik w meczu z Kolejarzem. Fot. AS

- Nie zdobyliśmy jednego punktu, tylko straciliśmy dwa - ocenił po meczu trener Stomilu Zbigniew Kaczmarek. Olsztynianie znowu prowadzili, ale znowu tylko zremisowali 2:2.

Stomil pojechał na drugi kraniec Polski mocno osłabiony, bo bez Łukasza Suchockiego. W kadrze znalazł się za to Arkadiusz Koprucki, którego występ też był niepewny. I kto wie, czy to właśnie nie dzięki obecności „Kopra” w kadrze Stomil wrócił ze Stróż z jakimkolwiek dorobkiem punktowym. Ale po kolei…

Już po 23 minutach olsztynianie prowadzili 2:0. Najpierw do siatki, po wyśmienitym podaniu Łukasza Jeglińskiego, z kilkunastu metrów trafił Litwin Mindaugas Kalonas, a trzy minuty później gola na 2:0, również po podaniu „Igły”, dołożył Michał Świderski. Co ciekawe, obaj strzelcy mieli spory udział w dwóch bramkach zdobytych przez Stomil przed tygodniem w zremisowanym również 2:2 meczu z Bogdanką Łęczna w Olsztynie.

Niestety, podobieństw było więcej. Po objęciu prowadzenia olsztynianie znowu stanęli i już przed przerwą powinni stracić kontaktowego gola. Stracili jednak zawodnika, bo po brutalnym faulu w polu karnym czerwoną kartkę dostał – podobnie jak przed tygodniem w Olsztynie – Paweł Baranowski. Senegalczyk Cheikh Tidane Niane pomylił się jednak z 11 metrów i piłka po jego strzale uderzyła w słupek.

Cios Stomil przyjął tuż po przerwie – po podaniu za linię obrony gola na 1:2 strzelił najlepszy snajper ligi Maciej Kowalczyk. Gospodarze nie zamierzali jednak na tym poprzestać i 20 minut później doprowadzili do wyrównania. Jeden z graczy Kolejarza dośrodkował z prawej strony boiska, a Janusz Wolański głową skierował piłkę do siatki.

W końcówce Stomil głównie się bronił. Sytuacje mieli jeszcze m.in. Kowalczyk i Adam Giesa, ale ostatecznie piłkarze trenera Kaczmarka dowieźli wynik do końca.

Przed spotkaniem z Zawiszą Stomil ma jednak poważny problem z obroną. Za "czerwień" pauzować będzie Baranowski, a za czwartą żółtą kartkę mecz przerwy czeka też Janusza Bucholca.

POWIEDZIELI PO MECZU

• Zbigniew Kaczmarek, trener Stomilu

- Nie zdobyliśmy jednego punktu, tylko straciliśmy dwa. Mieliśmy mecz pod kontrolą i byliśmy lepszym zespołem, a raptem popełniliśmy fatalny błąd, przez który pojawiła się nerwowość i gra siadła.

• Paweł Głowacki, obrońca Stomilu

- Fajnie weszliśmy w to spotkanie. Byliśmy zdecydowanie lepsi od rywali i wydawało się, że trzecia bramka to tylko kwestia czasu. Niestety, przytrafił się nam głupi błąd i Paweł Baranowski musiał opuścić boisko. Kolejarz na szczęście dla nas nie wykorzystał "jedenastki", ale w drugiej połowie udało im się strzelić dwie bramki. I rzeczywiście jest niedosyt, ale z drugiej strony w drugiej połowie gospodarze praktycznie cały czas atakowali i mogliśmy stracić więcej bramek, i wtedy to dopiero by była smutna podróż do Olsztyna.

• Kolejarz Stróże – Stomil Olsztyn 2:2 (0:2)

0:1 – Kalonas (20), 0:2 – Świderski (23), 1:2 – Kowalczyk (47), 2:2 – Wolański (67)

Żółte kartki: Stefanik, Bocian, Giesa (Kolejarz), Łukasik, Głowacki, Ptak, Bucholc, D. Kun (Stomil)

Czerwona kartka: Baranowski (Stomil, 33 – za faul w polu karnym)

Sędziował: Jarzębak (Bytom)

Kolejarz: Forenc – Gryźlak, Cichy (34 Bocian), Markowski, Walęciak (77 Nitkiewicz) – Gajtkowski (53 Pietrzak), Niane, Stefanik, Giesa, Wolański – Kowalczyk

Stomil: Ptak – Bucholc, Koprucki, Baranowski, Głowacki – Świderski (66 D. Kun), Jegliński (90 Glanowski), Kalonas, Tunkiewicz, Strzelec – Łukasik (37 Remisz)