News - Puchar Polski

1:3 w finale. Sokół odleciał z pucharem!

2012-06-06 23:11:48 Olimpia 2004 Elbląg, Sokół Ostróda

Trener Czesław Żukowski ze zdobycia Wojewódzkiego Pucharu Polski cieszył się po raz drugi z rzędu. Fot. Michał Kuna

W Elblągu miała być atmosfera piłkarskiego święta i była. I to mimo porażki gospodarzy. Sokół natomist wygrał z III-ligowcem i zgarnia w tym sezonie wszystko, co jest do zgarnięcia!

Sokół rzucił się na Olimpię od pierwszych minut i taka taktyka dała efekt już w 7 min. spotkania. Z boku wrzucił Karol Narojczyk, a w polu karnym do piłki doszedł Marek Śnieżawski i z bliska głową skierował futbolówkę do siatki.

Tak szybkie objęcie prowadzenia sprawiło, że goście nastawili się na kontry. Na dodatek w dowiezieniu korzystnego wyniku do przerwy pomagał świetnie bramkarz Sokoła Piotr Sikora.

W drugiej połowie Olimpia 2004 nadal przeważała i kilka razy była bliska wyrównania. Najbliższej chyba, 10 minut po przerwie, kiedy Jacek Czerniewski trafił piłką w słupek.

Nieskuteczność zemściła się na gospodarzach pięć minut później, kiedy po dobrym dograniu Marcina Wronki z boku boiska, piłkę z kilku metrów do bramki wpakował Tomasz Śnieżawski.

Po tym golu Sokół cofnął się jeszcze mocniej, a Olimpia 2004 atakowała już niemal non stop. Kontaktowego gola graczom z Elbląga udało się strzelić w 75 min., za sprawą Kamila Piotrowskiego, który wykorzystał dobre dogranie Rafała Anuszka.

W ostatnich minutach napór gości wzrósł jeszcze bardziej i wydawało się, że będzie dogrywka. Nic z tego - w doliczonym czasie gry ostródzianie wyprowadzili zabójczą kontrę, którą na bramkę zamienił niezawodny Bogdan Miłkowski, pieczętując zwycięstwo Sokoła.

Gospodarzom natomiast pozostało cieszyć się z fajnego widowiska, które udało się stworzyć na stadionie przy ul. Moniuszki. Tylu kibiców na meczu Olimpii 2004 jeszcze nie było!

Olimpia 2004 Elbląg - Sokół Ostróda 1:3 (0:1) Olimpia 2004 Elbląg - Sokół Ostróda 1:3 (0:1) Olimpia 2004 Elbląg - Sokół Ostróda 1:3 (0:1) Olimpia 2004 Elbląg - Sokół Ostróda 1:3 (0:1) Olimpia 2004 Elbląg - Sokół Ostróda 1:3 (0:1)

ZOBACZ ZDJĘCIA Z MECZU!

• Olimpia 2004 Elbląg – Sokół Ostróda 1:3 (0:1)

0:1 - M. Śnieżawski (7), 0:2 - T. Śnieżawski (60), 1:2 - Piotrowski (75), 1:3 - Miłkowski

Olimpia 2004: Hrynowiecki - Brzezicki (63 Komorowski), Szawara, Molga, Ziółkowski, Czerniewski (66 Piotrowski), Sierechan (19 Śmigielski), Skierkowski, Baran (73 Anuszek), Kopycki, Graczyk

Sokół: Sikora - Sędrowski (14 Burchart), Wojtaszewski, Podhorodecki, Rzeźnikiewicz, Wronka, Szymański, Narojczyk, Remiszewski (79 P. Śnieżawski), T. Śnieżawski (73 Miłkowski), M. Śnieżawski