Punkt Olimpii na nowosądeckiej kałuży

2012-04-21 23:00:42 Olimpia Elbląg, Sandecja Nowy Sącz

Michaił Koladko strzelił w Nowym Sączu jedyną bramkę dla Olimpii. Fot. Michał Kuna

To był ciekawy mecz, a Olimpia postawiła Sandecji twarde warunki. Widowisko - i jednej, i drugiej ekipie - popsuła tylko fatalna pogoda, ale emocji na pewno nie brakowało. A Olimpia wróci z południa kraju z jednym punktem.

W pierwszej połowie nieco lepsze wrażenie sprawiali gospodarze, a to goście z Elbląga zdobyli gola na 1:0. W 16 min. meczu znakomitym 40-metrowym podaniem popisał się Paweł Czoska, a kontrę Olimpii świetnie wykończył Białorusin Michaił Koladko.

Radość z prowadzenia była jednak krótka, bo już trzy minuty później gola na 1:1 zdobył z rzutu karnego (po ręce Adama Banasiaka) Arkadiusz Aleksander.

Przerwa, zwykle 15-minutowa, tym razem trwała... aż pół godziny! Wszystko przez potężne opady deszczu, które w kilkanaście minut zmieniły murawę w kałużę. Sędzia długo zastanawiał się nad wznowieniem spotkania, aż w końcu kazał obu ekipm grać i... trudno stwierdzić, czy rzeczywiście miał rację. W drugiej połowie gry było bowiem niewiele, a kiksy graczy obu ekip wywoływały raczej salwy śmiechu niż oklaski.

Gorąco zrobiło się tylko na kwadrans przed końcem, gdy w polu karnym padł Andrzej Matwijów, ale sędzia nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego.

Dodajmy też, że w meczu z Sandecją odnowiła się kontuzja Marcina Pacana, a to oznacza, że stopera Olimpii zabraknie w zbliżającym się meczu z Niecieczą.

• Sandecja Nowy Sącz - Olimpia Elbląg 1:1 (1:1)

0:1 - Koladko (16), 1:1 - Aleksander (19)

Żółte kartki: Szczepański (Sandecja), Borsukow (Olimpia)

Sandecja: Różalski - Midzierski, Zlatohlavý, Fechner, Woźniak - Majkowski (70 Leśniak), Szczepański, Gawęcki, Janič (30 Trochim), Kosiorowski (70 Petrán) - Aleksander

Olimpia: Rogaczow - Nadijewskij, Borsukow, Pacan (18 Ichim), Banasiak - Koladko (46 Kołosow), Matwijów, Czoska, Górka (84 Miecznik), Lubenow - Chałas