Bez wstydu, ale i bez punktów

2012-04-14 23:25:58 Olimpia Elbląg, Warta Poznań

Mimo przyzwoitej postawy, z Poznania Olimpia wróci do Elbląga bez punktów. Elblążanie przegrali z Wartą 0:2.

Na pięknym Stadionie Miejskim w Poznaniu Warta miała przewagę od początku spotkania, ale w pierwszej połowie zupełnie nie potrafiła jej wykorzystać. Dwa razy groźnie strzelał m.in. Tomasz Magdziarz, a po uderzeniu Bartosza Bereszyńskiego piłka trafiła w słupek.

Kilka minut po przerwie gospodarze w końcu się wstrzelili - po uderzeniu głową do siatki trafił Piotr Giel.

Olimpia atakowała rzadko i ograniczała się raczej do kontr. Po jednej z nich, na kwadrans przed końcem meczu, blisko wyrównania był nawet Anton Kołosow, ale dobrze zachował się Jakub Słowik.

Kilka minut później za to arbiter wskazał na wapno, po tym, jak w polu karnym padł Michał Jakubowski. Karnego na bramkę zamienił niezawodny Piotr Reiss, któremu w tym roku stuknie już "czterdziestka".

W końcówce Olimpia miała jeszcze świetną okazję do zdobycia kontaktowej bramki, ale po dobrym dośrodkowaniu Lubomira Lubenowa z bliska do siatki nie trafił Tomasz Chałas, przenosząc piłkę nad poprzeczką.

POWIEDZIELI PO MECZU ("GO")

• Szymon Szałachowski, drugi trener Olimpii

- Na porażkę nie zasłużyliśmy. Ale jak się nie strzela goli, to trudno myśleć o zwycięstwie. Remis byłby najbardziej sprawiedliwym wynikiem.

• Warta Poznań - Olimpia Elbląg 2:0 (0:0)

1:0 - Giel (52), 2:0 - Reiss (79 k)

Żółte kartki: Piceluk (Warta), Górka (Olimpia)

Sędziował: Rokosz (Katowice)

Warta: Słowik - Bartczak, Jasiński, Sobieraj, Otuszewski, Magdziarz, Marciniak, Mysiaj, Grzeszczyk (56 Reiss), Bereszyński (65 Jakóbowski) Giel (73 Piceluk)

Olimpia: Rogaczow - Borsukow, Matwijów, Scherfchen (36 Pacan), Nadijewskij, Lubenow, Górka (61 Bartosiak), Czoska, Banasiak, Kołosow, Chałas