News - III liga - Sparingi - Transfery

Motor krzepnie, Mrągowia testuje

2011-07-17 16:24:25 Motor Lubawa, Mrągowia Mrągowo

Rafał Szwed mocno przebudowuje ekipę z Mrągowo. Fot. AS

W bardzo ciekawym sparingu w Lubawie miejscowy Motor pokonał 3:2 Mrągowię, w której aż roiło się od przymierzanych do gry w zespole zawodników. Ostatecznie gospodarze wygrali 3:2.

Spotkanie na bocznej płycie Stadionu Łazienkowskiego w Lubawie lepiej zaczęli goście i to oni objęli prowadzenie po ładnym strzale z rzutu wolnego Mateusza Terlika (Cracovia ME). Jeszcze przed przerwą wyrównał jednak Piotr Piceluk i oba zespoły schodziły do szatni przy stanie 1:1.

Drugą połówkę znowu lepiej zaczęli mrągowianie, którzy za sprawą 17-letniego juniora Kamila Weituschata ponownie wyszli na prowadzenie. Gospodarze jednak nie odpuścili – gole strzelili Adrian Wrześniak oraz Łukasz Kłosowski i ostatecznie to gracze Motoru mieli po meczu powody do zadowolenia.

- Ten sparing był bardzo pożyteczny – ocenia Rafał Szwed, trener Mrągowii. – Do przerwy nasza gra bardzo mi się podobała, rozegraliśmy kilka fajnych akcji. Po przerwie było trochę gorzej, ale przed nami jeszcze dużo pracy. Zespół dopiero się tworzy i jestem optymistą.

Mrągowia, oprócz wspominanego Terlika, sprawdzała Konrada Rusieckiego i Jarosław Kaszuba (OKS II Stomilowcy Olsztyn), Mateusza Mikulaka (Warmiak Łukta), Andrzeja Jaronia (Huragan Morąg) oraz Sebastiana Kowalskiego (juniorzy OKS 1945 Olsztyn), Błażeja Borowskiego, Kamila Weituschata i Kamila  Skrzętę (wszyscy z juniorów).

W ekipie z Lubawy poza Sławomirem Święckim i Piotrem Dymowski, którzy są z zespołem od początku przygotowań, pojawił się m.in. Maciej Maśkiewicz, 18-letni gracz Jezioraka Iława.

• Motor Lubawa – Mrągowia Mrągowo 3:2 (1:1)

0:1 – Terlik, 1:1 – Piceluk, 1:2 – Weituschat, 2:2 – Wrześniak, 3:2 – Kłosowski