forBet promocja

News - IV liga

forBET IV liga: Zapowiedź i kursy 1. kolejki

2023-08-04 15:27:30 Polonia Lidzbark Warmiński, Stomil II Olsztyn, Znicz Biała Piska, Jacek Jankowski, Paweł Radziwon, Daniel Wierzbowski

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. wmzpn.pl

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. wmzpn.pl

Do gry wracają piłkarze forBET IV ligi. Najważniejsza liga w województwie warmińsko-mazurskim ma za zadanie wyłonić najlepszą drużynę, która w kolejnym sezonie będzie grała w III lidze. Do klasy okręgowej spadają dwie najsłabsze zespoły, a dwa kolejne grają w barażach w wicemistrzami klasy okręgowej. Do tego z ligi może spaść więcej zespołów, tak się stanie, jak w III ligi spadną reprezentacji naszego województwa (GKS Wikielec, Concordia Elbląg).

Sponsorem tytularnym rozgrywek są zakłady bukmacherskie forBET, które proponują możliwość obstawiania wyników meczów, a także zakłady specjalne dla każdej z drużyn.

ZAŁÓŻ KONTO W FORBET I SKORZYSTAJ Z BONUSÓW NA START: DO 1 100 PLN ZAKŁADU BEZ RYZYKA, 2050 PLN BONUSU OD 2. DEPOZYTU ORAZ GRY BEZ PODATKU PRZEZ 30 DNI OD REJESTRACJI.

W nadchodzącym sezonie jednym z faworytów do wygrania ligi będzie Polonia Lidzbark Warmiński. W zeszłym sezonie zajęli drugiej miejsce w tabeli, chociaż do lidera z Wikielca stracili sporą liczbę punktów, to nie ukrywali od początku, że mierzą wysoko.

- Od trzech lat plany klubu są niezmienne, chcemy być w górze - mówi Daniel Wierzbowski, trener Polonii. - Czy awansujemy okaże się w czerwcu, my chcemy się rozwijać. Odeszło 3 zawodników, ale i 3 przyszło. Ten kolektyw, atmosferę, którą udało się zrobić w ostatnim półroczu, będzie naszym sporym atutem. Wiele zespołów będzie miał z nami kłopoty. Wśród faworytów wskazałbym jeszcze Znicz Biała Piska i jestem ciekawe jak zaprezentuje się Tęcza Biskupiec. Czołówka ligi będzie wyrównana, po zimie będzie wiadomo, komu będzie bliżej III ligi.

Polonię opuścili: Mahamadou Junior Bah (DKS Dobre Miasto), Kodai Washino (Tęcza Biskupiec) oraz Adrian Korzeniewski (Start Nidzica). Przyszli: Dawid Winiarski (Olimpia Elbląg), Bartek Gorzycki (Olimpia Elbląg) oraz Michał Skarbek (Warmia Olsztyn).

Po dwóch latach przerwy w IV lidze ponownie będzie występował zespół rezerw Stomilu Olsztyn. Działacze II-ligowca skorzystali z prawa ustanowionego przez Polski Związek Piłki Nożnej, że kluby z lig centralnych mają prawo zgłosić zespół rezerw do IV ligi. Trenerem zespołu został Paweł Radziwon, a celem zespołu będzie utrzymanie się w rozgrywkach, chociaż nadrzędnym priorytetem drużyny jest jak najlepiej przygotować piłkarzy do gry na poziomie centralnym. W zespole Stomilu II Olsztyn grają sami juniorzy.

- Najstarsi zawodnicy są z rocznika 2004, a najmłodszy to Paweł Łastowski z 2008 rocznika - mówi Radziwon, trener Stomilu II. - Stomil to idealne miejsce dla rozwoju piłkarzy, którzy marzą o grze na poziomie centralnym. Mam nadzieję, że będą wspierali nas zawodnicy z pierwszego zespołu. Mam nadzieję, że 3-4 zawodników będzie gościło zawodników, którzy na co dzień trenują z pierwszym zespołem.

Olsztyński zespół pierwsze spotkania zagra w Białej Piskiej z miejscowym Zniczem. Rywale spokojnie podchodzą do hasła awans. - Mierzymy w górną połówkę, po rundzie jesiennej będziemy mogli coś więcej powiedzieć - mówi Jacek Jankowski, prezes Znicza. - Ten zespół cały czas jest w fazie przebudowy, nie jest jeszcze gotowy na III ligę. Mamy nowych zawodników, muszą się zgrać. Jak w rundzie jesiennej uzbieramy dużo punktów, to być może zimą będziemy pracować żeby zaatakować pierwsze miejsce. W planach mamy powrót do III ligi, tam jest inna, fajna piłka.

Program 1. kolejki:

Sobota: DKS Dobre Miasto - Olimpia Olsztynek (13), Znicz Biała Piska - Stomil II Olsztyn (16), Mazur Ełk - Tęcza Biskupiec (godz. 16), Polonia Iłowo - Granica Kętrzyn (17), Jeziorak Iława - Mamry Giżycko (17).

Niedziela: Motor Lubawa - Constract Lubawa (16), Rominta Gołdap - Mrągowia Mrągowo (16), Olimpia II Elbląg - Polonia Lidzbark Warmiński (18).

rys

Komentarze

 1. H 2023-08-05 19:45:42 (***.***.***.***) #78472 0:0 zgłoś

  Mazur 0-0 Tęcza+sędzia

 2. DO XYZ 2023-08-05 08:55:12 (***.***.***.***) #78471 0:0 zgłoś

  takie są przepisy w całej Polsce dzbanie

 3. Xyz 2023-08-04 23:39:15 (***.***.***.***) #78470 0:0 zgłoś

  Stomil jak zawsze. Niech mlodzi zaczną od b klasy A nie co chwila to samo ze nagle 4 liga

Dodaj swój komentarz

           
#  #  ##  #  # 
 # #  # # ##  # 
 ##  #  # # # # 
 ##  ###### # # # 
 # # #  # #  ## 
#  # #  # #  #