News - Puchar Polski

Concordia Elbląg zdobyła Wojewódzki Puchar Polski

2023-06-23 22:23:33 Wojewódzki Puchar Polski, Concordia Elbląg, Tęcza Biskupiec

Concordia Elbląg wywalczyła Wojewódzki Puchar Polski. Fot. wmzpn.pl

Zdegradowana do IV-ligi Concordia Elbląg na otarcie łez wywalczyła Wojewódzki Pucharu Polski. W finale rozegranym w Biskupcu pokonali 2:1 miejscową Tęczę. O rozstrzygnięciu zdecydowała dogrywka.

W pierwszej połowie kibice w Biskupcu na stadionie im. Andrzeja Biedrzyckiego nie zobaczyli żadnych bramek.

W drugiej połowie Concordia wyszła na prowadzenie za sprawą João Criciúmy. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się wygraną spadkowicza z III ligi, to w ostatniej akcji do wyrównania doprowadził Patrycjusz Malanowski.

Concordia zwycięską bramkę zdobyła w 100. minucie spotkania. Criciúma strzelał z przewrotki, strzał został wyblokowany, a z pierwszej piłki do siatki trafił Mateusz Szmydt.

Zwycięzca Bank Spółdzielczy w Szczytnie Wojewódzkiego Pucharu Polski otrzymał trofeum, 40 tysięcy złotych i będzie reprezentował nasz region w Pucharze Polski na szczeblu centralnym. Tęcza na otarcie łez dostanie do dyspozycji 10 tysięcy złotych.

Concordia Elbląg zdobyła Wojewódzki Puchar Polski Concordia Elbląg zdobyła Wojewódzki Puchar Polski Concordia Elbląg zdobyła Wojewódzki Puchar Polski Concordia Elbląg zdobyła Wojewódzki Puchar Polski Concordia Elbląg zdobyła Wojewódzki Puchar Polski

• Tęcza Biskupiec - Concordia Elbląg 1:2 (0:0, 1:1) pd.

0:1 - Criciúma (61), 1:1 - Malanowski (90), 1:2 - Szmydt (100)