Kolejna porażka Olimpii Elbląg

2023-05-13 23:57:45 Olimpia Elbląg, Zagłębie II Lubin, Przemysław Gomułka

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. zksolimpia.pl

Olimpia Elbląg doznała 8 porażki w 12 meczu na wiosnę. Na własnym boisku nie sprostała rezerwami Zagłębia Lubin i przegrała 0:1.

Runda wiosenna w wykonaniu Olimpijczyków rozczarowuje i coraz bardziej oddalają się szanse na baraże o awans do I ligi. Podopieczni Przemysława Gomułki nie potrafili pokonać rezerw Zagłębia Lubin, przez cały mecz nie mogąc pokonać bramkarza gości.

Przez kontuzje i katki, pauzowali w tym meczu Dawid Danilczyk, Michał Kuczałek, Łukasz Sarnowski i Jakub Branecki. Największym zaskoczeniem było wystawienie w bramce Łukasza Łęgowskieg, w miejsce Andrzeja Witana. Trener Gomułka tłumaczył tę decyzje względami sportowymi. W pierwszej połowie Olimpia miała okazję na otwarcie wyniku, ale strzał Adriana Piekarskiego obronił Szymon Weirauch. Zagłębie lepiej grało piłka, jednak nie sprawiało większego zagrożenia pod bramką gospodarzy.

Jedyna bramka tego meczu padła w drugiej połowie. W 71. minucie Łęgowski wypuścił piłkę po dośrodkowaniu ze skrzydła, dopadł do niej Cheikhou Dieng i nie zmarnował okazji. Szansę na wyrównanie miał po 5 minutach Aron Stasiak, jednak jego ładne uderzenie z rzutu wolnego obronił bramkarz gości.

Po meczu trener Gomułka powiedział:

- To, że nie posiadamy najszerszej kadry, to jest jasne. Za kartki pauzowało kilku piłkarzy. Byliśmy zmuszeni, aby zmienić bramkarza, ponieważ musieliśmy mieć dwóch młodzieżowców na boisku. Nie zagraliśmy najlepszego meczu, jeżeli chodzi o kreowanie sytuacji, ale graliśmy dobry futbol od tyłu. Mieliśmy sytuacje Piekarskiego i Gabrycha. Przeciwnik oddał jeden strzał na bramkę i zdobył gola. My mieliśmy ich cztery, w najgorszym wypadku powinien być remis.

Po 31 kolejkach Olimpia traci do 6. miejsca w tabeli 6 punktów i ma małe szanse na zameldowanie sie na koniec sezonu w strefie barażowej. Kolejny mecz elblążanie zagrają 20. maja w Warszawie, gdzie podejmie ich Polonia, pewnie zmierzająca ku I lidze.

• Olimpia Elbląg - Zagłębie II Lubin 0:1 (0:0)

0:1 - Dieng (71)

Olimpia: Łęgowski - Szczudliński, Piekarski, Jakubczyk, Czernis (7' Łabeck, 82' Kozera), Famulak, Stasiak, Stefaniak, Rajch, Sienkiewicz (82' Jóźwicki), Gabrych.