Podział punktów w hicie II ligi

2023-02-26 22:49:47 Stomil Olsztyn, Polonia Warszawa

Stomil Olsztyn zremisował 1:1 z Polonią Warszawa. Fot. Łukasz Kozłowski

Piłkarze Stomilu Olsztyn od remisu rozpoczęli rundę wiosenną II ligi. Przed własną publicznością podzielili się punktami z Polonią Warszawa. Olsztynianie szybko objęli prowadzenie po golu Huberta Sadowskiego, a “Czarne Koszule” bramkę na wagę jednego punkty strzeliły w drugiej połowie spotkania.

Spotkanie w Olsztynie zostało uznane za najlepsze spotkanie 20. kolejki w II lidze. Na transmisję na żywo z tego meczu zdecydowało się TVP Sport, w końcu spotkały się drużyny z 3. i 4. miejsca w ligowej tabeli. Wyniki innych spotkań tak się ułożyły, że w przypadku zwycięstwa Stomil mógł wskoczyć na podium, a Polonia na drugie miejsce w tabeli.

Stomil bardzo szybko objął prowadzenie, bo już w 5. minucie do bramki rywali trafił nowy nabytek zespołu Hubert Sadowski. Polonia odpowiedziała dopiero po przerwie za sprawą Marcina Kluski.

- Pierwsza połowa w naszym wykonaniu na tyle dobra, że szkoda, że nie wykorzystaliśmy tego - powiedział po meczu Szymon Grabowski, trener Stomilu. - Byliśmy na tyle dobrze usposobieni do biegania, dobrze usposobieni jeśli chodzi o pomysł, o bieganie, nasze działania jeśli chodzi o obronę wysoką i ten skok pressingowy, który na tyle dużo nam dawał, że powinniśmy dać zdecydowanie więcej od siebie, jeśli chodzi o aspekt wynikowy, bramkowy. Nie wykorzystaliśmy zupełnie warunków pogodowych, gdzie rzeczywiście wiatr pomagał w pierwszej połowie nam, w drugiej połowie Polonii i o to mam pretensje, że praktycznie nie zatrudniliśmy bramkarza strzałami z dystansu.

I dodaje: - Powinniśmy to robić i przełożyłoby się to na większą zdobycz punktową i co za tym idzie, na pewniejsza grę w drugiej połowie. Nie ustrzegliśmy się błędów i mamy pretensje do straconej bramki, ale też pomagaliśmy zbyt dużo przeciwnikowi. Oni utrzymywali się bardziej przy piłce, my skupiliśmy się bardziej na podaniu dłuższym i było trochę chaosu z naszej strony. Obie drużyny miały kluczowe piłki na nodze w końcowych fragmentach. Szkoda, że nie udało nam się znaleźć celu w bramce, ale patrząc na inaugurację, na rywali jacy mierzyli się ze sobą, to ten remis musimy uznać za sprawiedliwy, szanować ten punkt, pracować dalej i skupić się na kolejnym spotkaniu, w którym będziemy walczyć o trzy punkty.

Stomil Olsztyn - Polonia Warszawa 1:1 Stomil Olsztyn - Polonia Warszawa 1:1 Stomil Olsztyn - Polonia Warszawa 1:1 Stomil Olsztyn - Polonia Warszawa 1:1 Stomil Olsztyn - Polonia Warszawa 1:1

• Stomil Olsztyn - Polonia Warszawa 1:1 (1:0)

1:0 - Sadowski (5), 1:1 - Kluska (67)

Stomil: Mądrzyk - Wójcik (90 Kalisz), Kośmicki, Sadowski, Waleńcik, Żwir - Krawczun (81 Szypulski), Spychała, Shibata (81 Stromecki), Florek - Kurbiel (70 Caetano)