Historyczna chwila Tęczy Biskupiec

2022-10-10 14:53:50 Tęcza Biskupiec, Pisa Barczewo

Światła na stadionie Tęczy Biskupiec. Fot. Emil Marecki

Dla czwartoligowej Tęczy 9 października 2022 roku to historyczna data, bo właśnie w niedzielę wieczorem klub z Biskupca pierwszy raz na własnym obiekcie zagrał przy sztucznym oświetleniu.

Blisko 500 fanów nie może żałować, że w niedzielny wieczór wybrali się na czwartoligowe spotkanie. W spotkaniu padło osiem goli, była czerwona kartka, a emocji nie brakowało do samego końca meczu, bo jeszcze w 90. minucie był remis, a ostatecznie Tęcza wygrała 5:3.

Prowadzenie w meczu dość niespodziewania objęła Pisa Barczewo (ostatni zespół w ligowej tabeli) już w szóstej minucie spotkania za sprawą Michała Jerucia. Do przerwy Tęcza jednak strzeliła trzy gole. Najpierw ładnym uderzeniem głową doprowadził pochodzący z Pasymia Patrycjusz Malanowski. Pięć minut później Tęcza prowadziła już 2:1, po tym jak ładnym strzałem z woleja popisał się Paweł Galik, trzeciego gola dołożył Dariusz Gołębiowski, który przy golu na 2:1 dołożył asystę.

Wydawało się, że po przerwie Tęcza będzie miała mecz pod kontrolą i strzelą jeszcze więcej goli, ale jeden błąd zawodnika gospodarzy spowodował, że końcówka spotkania była bardzo emocjonująca. Obrońca Tęczy poślizgnął się przed polem karny stracił piłkę i musiał ratować sytuację faulem. Arbiter słusznie podyktował rzut karny, którego na bramkę pewnym uderzeniem na bramkę zamienił Paweł Kapusta. Pisa poszła za ciosem i zdołała doprowadzić do remisu za sprawą Yudai Nawate.

Gdy wszystkim wydawało się, że w meczu dojdzie do podziału punktów, to arbiter meczu podyktował drugi rzut karnym w tym spotkaniu. Tym razem dla gospodarzy, ale “jedenastkę” zmarnował Marceli Kowalski. Akcję później Tęcza jednak osiągnęła cel i na 4:3 trafił Gołębiowski, a w ostatniej akcji meczu, z kontry wynik meczu ustalił Adrian Podgórski.

- Być może atmosfera i otoczka tego spotkania wpłynęła na moich piłkarzy - powiedział po meczu Wojciech Jałoszewski, trener Tęczy Biskupiec. - Graliśmy zbyt bardzo nerwowo, z tego wynikały nasze błędy w rozegraniu. Szybko straciliśmy bramkę i mieliśmy kolejny problem. W momencie gdy strzeliliśmy trzy bramki to wydawało się, że mieliśmy mecz pod kontrolą. Straciliśmy dwie bramki i derby powiatu stały się bardzo ciekawe. Na szczęście końcówka należała do nas, trafiliśmy ze zmianami. Cieszymy się z tych punktów, ale nie było łatwo. Gratuluję Pisie meczu, bo pomimo ostatniego miejsca w tabeli, postawili nam ciężkie warunki.

Tęcza Biskupiec po 10 kolejkach zajmuje siódme miejsce w tabeli z dorobkiem 16 punktów, a ostatnie zwycięstwo było czwartą wygraną z rzędu. - Pierwsze mecze nam nie szły - podsumowuje Jałoszewski. - Zespół nowo stworzony, zgrywał się, gra się nam nie układała. Mało strzelaliśmy goli, dużo traciliśmy. Było widać po drużynie, że musi wyjść z tego dołka. Cieszę się, że wspólnymi siłami udało się nam wypracować i z meczu na meczu pozytywnych symptomów jest coraz więcej. Wygraliśmy czwarte spotkanie z rzędu, pniemy się w górę tabeli i idziemy w dobrym kierunku.

Tęcza Biskupiec - Pisa Barczewo 5:3 Tęcza Biskupiec - Pisa Barczewo 5:3 Tęcza Biskupiec - Pisa Barczewo 5:3 Tęcza Biskupiec - Pisa Barczewo 5:3 Tęcza Biskupiec - Pisa Barczewo 5:3