Pierwsza wygrana Olimpii Elbląg

2022-08-06 23:21:07 Olimpia Elbląg, Pogoń Siedlce, Przemysław Gomułka

Radość Olimpii po wygranej w Siedlcach, fot. Olimpia Elbląg.

Po przegranej i dwóch remisach, Olimpia Elbląg sięgnęła w końcu po trzy punkty. Elblążanie pokonali 1:0 Pogoń Siedlce po trafieniu w 82. minucie Arona Stasiaka. W 87. minucie za drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną z boiska wyleciał Marcin Rajch.

Obie ekipy głównie skupiły się na obronie dostępu do własnych bramek, co spowodowało, że sytuacji bramkowych było w całym meczu jak na lekarstwo. Po pierwszej bezbarwnej połowie, sytuacja ożywiła się trochę w drugiej połowie, ale akcje gospodarzy albo kończyły się przed polem karnym, albo strzały były blokowane. Olimpia tez nie potrafiła zagrozić bramce rywali, aż do 82. minuty, kiedy to dobra wrzutka popisał się łukasz Sarnowski a w polu karnym dobrze znalazł się Aron Stasiak i dał prowadzenie gościom, jak się okazało, ustalając wynik spotkania.

To nie była dla nas łatwy mecz - powiedział po spotkaniu Przemysław Gomułka, trener Olimpi. - Wiedzieliśmy, że przyjeżdżamy do rywala, który jak dostanie dużo miejsca to potrafi grać w piłkę. A jeżeli zmusimy ich wysokim pressingiem i intensywnością to tego nie wytrzymają. W defensywie zagraliśmy specjalnie czwórką z tyłu, bo wiedzieliśmy, że tworzą przewagę w tych strefach. Może nie stworzyliśmy dużo sytuacji, ale w kilku takich wystarczyło tylko dobrze wycofać piłkę. A przeciwnik w tym spotkaniu nie oddał ani jednego groźnego strzału. W takich meczach rodzi się drużyna.

Już w najbliższą środę (10. sierpnia) Olimpia zmierzy się w meczu derbowym ze Stomilem Olsztyn.

• Pogoń Siedlce - Olimpia Elbląg 0:1 (0:0)

0:1 - Stasiak (82)

Olimpia:Witan – Sarnowski, Genger, Piekarski, Turzyniecki, Rajch, Kuczałek, Czernis (69 Danilczyk), Wojtyra (61 Branecki), Senkevich (84 Famulak), Stasiak.