News - II liga

Olimpia Elbląg po pierwszym sparingu

2022-06-25 19:40:57 Olimpia Elbląg, Arka Gdynia

Olimpia wygrała pierwszy sparing, fot. Olimpia Elbląg.

Olimpia Elbląg zagrała pierwszy sparing w okresie przygotowawczym. Podopieczni trenera Przemysława Gomułki pokonali 3:1 Arka Gdynia a jedną z bramek dla Olimpijczyków strzelił nowy nabytek Marcin Rajch.

Olimpia pojechała na sparing do Gdyni 20-osobowa kadrą. W pierwszej połowie, w której Arka wystawiła mocny skład, elblążanie udanie się bronili i mimo przewagi rywala, udało im się utrzymać bezbramkowy remis do końca tej części gry.

Druga odsłona, po dużych roszadach w składzie gdynian, rozpoczęła się od mocnego wejścia Olimpii. Już w 49. minucie do bramki Arki trafił nowy zawodnik elblążan Marcin Rajch. W 70. minucie do remisu doprowadził Mateusz Żebrowski. Olimpia dość często gościła pod bramką Arki i dwa razy, zawodnik testowany, którego danych klub nie chciał ujawnić, trafił do bramki rywali w 77. i 85. minucie spotkania.

Kolejny sparing podczas okresu przygotowawczego Olimpia Elbląg zagra 2. lipca. Rywalem elblążan będzie Sokół Ostróda.

• Arka Gdynia - Olimpia Elbląg 1:3 (0:0)

0:1 - Rajch (49), 1:1 - Żebrowski (70), 1:2 - zawodnik testowany (77), 1:3 - zawodnik testowany (85)

Olimpia (skład wyjściowy): Witan - Sarnowski, Wenger, Piekarski, Jakubczyk - Danowski, Czernis, zawodnik testowany, Senkevich - Rajch, Milanowski.