Temat dwadozera.pl - IV liga

Podsumowanie 19. kolejki forBET IV ligi: Concordia wygrała w Mrągowie

2022-04-04 21:55:11 Concordia Elbląg, Mariusz Niedziółka, Mrągowia Mrągowo, Jeziorak Iława, Mazur Ełk, Polonia Lidzbark Warmiński, Jeziorak Iława, Pisa Barczewo

Concordia Elbląg wygrała w Mrągowie. Fot. Rafał Kadłubowski / concordia.elblag.pl

Concordia Elbląg wygrała w Mrągowie z Mrągowią. Jeziorak natomiast przegrał na wyjeździe z Pisą Barczewo.

Concordia Elbląg po ostatnim remisie w derbach z Olimpią odniosła kolejne zwycięstwo i jeszcze nie przegrała na wiosnę w forBET IV lidze. Tym razem podopieczni Krzysztofa Machińskiego wygrali na ciężkim terenie w Mrągowie. Elbląski klub przegrywał do przerwy 0:1, ale zdołali wywalczyć komplet punktów. Gola na wagę trzech punktów w 80 minucie strzelił Patryk Wieliczko.

- Trudno się cieszyć po przegranym meczu, natomiast tak naprawdę – piłkarsko, szczególnie w organizacji gry obronnej, to co zagraliśmy, to chyba był to nasz najlepszy mecz w rundzie wiosennej - mówił po meczu Mariusz Niedziółka, trener Mrągowii. - Uważam, że w przestrzeni meczu na jeden punkt zasłużyliśmy. Patrzymy jednak cały czas pozytywnie w przód. A po tym spotkaniu musimy przełknąć gorycz porażki.

Jeziorak Iława doznał drugiej porażki na wiosnę i chyba na dobre przestał się liczyć w walce o awans do III ligi. Drużyna Wojciecha Tarnowskiego przegrała w Barczewie z Pisą 1:2. Dwa gole dla gospodarzy strzelił Kacper Nawrocki.

Do największej niespodzianki doszło w Ornecie. W derbach powiatu Błękitni pokonali 2:1 Polonię Lidzbark Warmiński. Gospodarze prowadzili 2:0, a goście zdołali gola strzelić dopiero w ostatniej minucie spotkania.

Mazur Ełk doznał trzeciej porażki z rzędu na wiosnę, ale daleką podróż do Braniewa będą pamiętać na długo. Zatoka rozgromiła ich 6:1, tym samym rehabilitując się w oczach kibiców za dwie ostatnie wysokie porażki (2:6 z Polonią Lidzbark Warmiński i 0:4 z Granicą Kętrzyn).