Liga gra! - I liga

Nieudany debiut Jacka. Stomil - Odra 1:2

2022-04-02 21:00:50 Stomil Olsztyn, Odra Opole, Piotr jacek, Piotr Plewnia

Stomil przegrał 1:2 z Odrą, fot. Łukasz Kozłowski.

Nie udał się debiut nowemu trenerowi Stomilu Piotrowi Jackowi. Na własnym boisku olsztynianie przegrali 1:2 z Odrą Opole. Stomil kończył mecz w 10 po wyrzuceniu z boiska Macieja Spychały.

Nowy trener dokonał kilku roszad w wyjściowym składzie. Na boisku zobaczyliśmy odstawionego przez Adriana Stawskiego Macieja Spychałę, na środek obrony wrócił Rafał remis a na prawą Filip Szabaciuk. Karol Żwir z obrony powędrował do środka pola. W spotkaniu nie zagrali Tomasz Tymosiak, który pauzował za kartki oraz Jonatan Straus, który cały tydzień gorączkował.

Mecz rozpoczął się od ataków gospodarzy. Już w pierwszej minucie na listę strzelców mógł wpisać się Żwir, a w 12. Kevin Lafrance. Tak się jednak nie stało i mecz przeniósł do środka pola, gdzie olsztynianie czyhali na przechwyty. Nic to jednak nie dało i to Odra wyszła na prowadzenie. W 35. minucie dośrodkowanie z rzutu wolnego zamienił Łukasz Kędziora. Stomil nie potrafił sforsować zagęszczonej obrony rywali i na przerwę schodził przegrywając 0:1.

Trener Jacek dokonał w przerwie dwóch zmian. Krzysztofa Toporkiewicza zmienił Merville Fundambu, a bezproduktywnego Huberta Sobola zastąpił Filip Wójcik. Ponownie to Stomil lepiej rozpoczął tę część gry, miał kilka okazji, ale znów nieskutecznych. Ponownie wykorzystali to goście i w 60, minucie podwyższyli prowadzenie po rzucie rożnym. Pierwszy strzał opolan trafił w poprzeczkę bramki bronionej przez Kacpra Tobiasza, ale dobitka Dawida Czaplińskiego znalazła drogę do siatki. Na domiar złego od 70. minuty olsztynianie grali w 10, gdy za drugą żółtą kartkę z boiska został wyrzucony Spychała.

Jeszcze w 76. minucie odżyły nadzieje na lepszy wynik. Fundambu dobił piłkę po sparowanym strale  rzutu wolnego Łukasza Monety, jednak było to wszystko na co stać było w tym dniu Stomilowców.

Kolejny mecz Stomil rozegra już we wtorek 5. kwietnia o godz. 18. Na wyjeździe zmierzy się w zaległym spotkaniu z Resovią Rzeszów.

• Stomil Olsztyn - Odra Opole 1:2 (0:1)

0:1 - Kędziora (35), 0:2 - Czapliński (59), 1:2 - Fundambu (77)

Stomil: Tobiasz - Szabaciuk (63 Dampc), Remisz, Lafrance, Simba Bwanga - Sobol (46 Wójcik), Spychała, Żwir, Toporkiewicz (46  Fundambu), Moneta - Mikita (74 Tecław).

Stomil Olsztyn - Odra Opole 1:2 Stomil Olsztyn - Odra Opole 1:2 Stomil Olsztyn - Odra Opole 1:2 Stomil Olsztyn - Odra Opole 1:2 Stomil Olsztyn - Odra Opole 1:2