forBet promocja

Liga gra! - II liga

Olimpia zdobyła komplet punktów na Suchych Stawach

2021-11-27 21:02:25 Hutnik Kraków, Olimpia Elbląg

Olimpia Elbląg wygrała 3:0 z Hutnikiem Kraków. Fot. hutnik.org

Olimpia Elbląg wygrała 3:0 z Hutnikiem Kraków. Fot. hutnik.org

Olimpia Elbląg zdobyła komplet punktów w wyjazdowym spotkaniu. Elbląski zespół pokonał 3:0 Hutnika Kraków (Nowa Huta).

Olimpia Elbląg objęła prowadzenie za sprawą Jana Sienkiewicza, który niepilnowany w polu karnym z bliskiej odległości otworzył wynik spotkania. Goście prowadzenie podwyższyli w 35 minucie spotkania. Poszło dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego, a najwyżej w polu karnym wyskoczył Michał Czarny. Wynik meczu w drugiej połowie ustanowił Szymon Stanisławski, który wykorzystał kontrę i trafił do pustej bramki.

- Nie jest łatwo wywieźć punkty z Suchych Stawów - mówił po meczu Tomasz Grzegorczyk, trener Olimpii. - Hutnik pokazał nie raz, że gra dobrze u siebie, świadczy o tym chociażby wygrana z Ruchem Chorzów. Zmieniliśmy granie, po dwóch porażkach potrzebowaliśmy punktów. Od początku postawiliśmy na defensywę, wiedzieliśmy, że gdy Hutnik będzie grał atak pozycyjny, to będzie popełniał błędy, które będziemy starali się wykorzystać. W pierwszej połowie mieliśmy zdecydowawnie więcej sytacji niż 2:0. W drugiej połowie Hutnik zaryzykował i nas w pewnym momencie nas zdominowali. Mówiłem swoim piłkarzom, że musimy przetrwać trudny okres. Trzecią bramkę zdobyliśmy po klasycznej kontrze. Jesteśmy bardzo szczęśliwi po wywalczeniu trzech punktów.

Za tydzień Olimpia zagra u siebie z Wigrami Suwałki (4 grudnia, godz. 13). W innym spotkaniu II ligi Sokół Ostróda przegrał 1:4 z Chojniczanką Chojnice.

 • Gole z meczu: 
 • Tomasz Grzegorczyk po meczu:
 • Hutnik Kraków - Olimpia Elbląg 0:3 (0:2)

0:1 - Sienkiewicz (12), 0:2 - Czarny (35), 0:3 - Stanisławski (76)

Olimpia: Dudek - Piekarski, Czarny, Wenger - Guilherme, Krasa (81 Sarnowski), Sienkiewicz (84 Danowski), Krawczun, ałahur (84 Milanowski) - Bawolik, Kurbiel (74 Stanisławski)

rys

Komentarze

Artykuł nie został jeszcze skomentowany - możesz być pierwszą osobą!

Dodaj swój komentarz

           
#  # #### ##### 
#  # #  # #  # 
#  # #  # ##### 
#  # #  # #  # 
 # # #  # #  # 
 ##  #### #####