News - Puchar Polski - I liga

Stomil awansował do 1/16 Fortuna Pucharu Polski

2021-09-29 21:38:27 Stomil Olsztyn, Fortuna Puchar Polski, Sandecja Nowy Sącz

Podopieczni Adriana Stawskiego mieli powody do zadowolenia. Fot. Paweł Piekutowski

Skromnie, ale zwycięsko. Stomil Olsztyn awansowała do 1/16 Fortuna Pucharu Polski. Drużyna Adriana Stawskiego pokonała Sandecję Nowy Sącz 1:0 po golu Karola Żwira.

W bramce Krzysztofa Bąkowskiego, któremu doskwiera lekki uraz, zastąpił Konrad Syldatk. Był to debiut w barwach "Dumy Warmii" golkipera. Na jedyną akcję godną odnotowania w ciągu pierwszych czteredziestu pięciu minut zasługiwała sytuacja tuż przed przerwą. Po prostopadłym podaniu w sytuacji "sam na sam" znalazł się Patryk Mikita. Mogło byc 1:0 dla Stomilu, lecz Szymon Tokarz obronił uderzenie piłkarza olsztyńskiej drużyny.

21-letni bramkarz skutecznie strzegł bramki przez całe spotkanie, a na początku drugiej części gry zainicjował kontrę po uprzednim uderzeniu Dawida Wolnego. Merveille Fundambu dograł do Karola Żwira. Zawodnik "Dumy Warmii" pokonał golkipera Sandecji i było 1:0. Kilkanaście minut później biało-niebiescy grali w osłabieniu. Drugą żółtą kartkę otrzymał Jonathan Simba Bwanga. Później siły wyrównały się, bo z boiska wyleciał Sebastian Rudol z Sandecji.

Adrian Stawski (trener Stomilu): - Przede wszystkim brawa dla chłopaków za zwycięstwo. Wiadomo, że jak od początku się meczów nie wygrywało, to każdy mecz jest dla nas ważny i tak mówiłem od początku, że pucharu też nie będziemy odpuszczać czy grać w jakimś mocno rezerwowym składzie. Chcemy wygrywać wszystko co się da i jest możliwe i w naszym zasięgu. Dzisiaj Sandecja była w naszym zasięgu, miała też jakieś swoje sytuacje, ale też nie były te sytuacje nie wiadomo jak klarowne. My mieliśmy w pierwszej połowie wyśmienitą sytuację Patryka Mikity, powinno być w pierwszej połowie 1:0. Później ta czerwona kartka, troszkę bezsensowna można powiedzieć, bo prowadzimy 1:0, mamy piłkę, naprowadzamy na zawodnika i łapiemy drugą żółtą. Później musimy się dość długo bronić. Regeneracja, trening, trening i wyjazd do Katowic, teraz myślimy już tylko o Katowicach.

1. października odbędzie się losowanie par 1/16 Fortuny Pucharu Polski.

• Stomil Olsztyn - Sandecja Nowy Sącz 1:0 (0:0)

1:0 - Żwir (49)

Stomil: Syldatk - Szabaciuk (68 Czajka), Simba Bwanga, Dampc, Straus - Żwir, Tecław, Spychała, Fundambu (66 Remisz), Moneta (83 Zych) - Mikita.

Sandecja: Tokarz - Basta, Rudol, Piter-Bučko, Wawszczyk - Prochownik (66 Szczepanek), Kasprzak, Fall (66 Šovšić), Janicki, Małkowski - Wolny (66 Dikow).

Stomil Olsztyn - Sandecja Nowy Sącz 1:0 Stomil Olsztyn - Sandecja Nowy Sącz 1:0 Stomil Olsztyn - Sandecja Nowy Sącz 1:0 Stomil Olsztyn - Sandecja Nowy Sącz 1:0 Stomil Olsztyn - Sandecja Nowy Sącz 1:0