Sokół przegrał w Stężycy

2021-09-05 15:38:57 Sokół Ostróda, Radunia Stężyca

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Emil Marecki

Piłkarze Sokoła Ostróda nadal fatalnie spisują się w rozgrywkach II ligi. Podopieczni Jarosława Kotasa przegrali 7 spotkanie w rozgrywkach i jeszcze nie mieli okazji cieszyć się ze zdobycia bramki w spotkaniu ligowym.

Przed tym meczem Sokół dokonał transferów licząc na to, że piłkarze, którzy przyjdą poprawią grę ostródzkiej drużyny. O to w tym sezonie jednak będzie bardzo ciężko, bo kompletnie przebudowana drużyna z Ostródy wpadła w totalny kryzys i wyjść z niego będzie ciężko. To dopiero początek rozgrywek, ale wszyscy są świadomi, że o utrzymanie w lidzę będzie ciężko, a na początek chodzi o to, żeby Sokół zapunktował i strzelił gola.

Od pierwszej minuty zagrał m.in. obrońca Mateusz Bondarenko, który został ściągnięty z GKS-u 1962 Jastrzębie.

W niedzielę Sokół pojechał do Stężycy na mecz Radunią , która jest tegorocznym beniaminkiem, ale tam pieniędzy nie brakuje. Drużyna przed sezonem ściągnęła wielu doświadczonych zawodników m.in. Wojciecha Łuczaka ze Stomilu Olsztyn czy Janusza Surdykowskiego z Olimpii Elbląg.

Mecz mógł potoczyć się zupełnie inaczej, Sokół był blisko strzelenia gola w 28 minucie, ale bramkarz Radunii popisał się dwoma fantastycznymi obronami. Gospodarze na prowadzenie wyszli w 39 minucie po golu Surdykowskiego, który wykorzystał świetne podanie w pole karne.

W drugiej połowie Sokół wyszedł z nadzieją, że może tym razem szczęście się do nich uśmiechnie w polu karnym rywali i doprowadzą do remisu. Wynik meczu w 67 minucie ustalił Radosław Stępień, który zdecydował się na bezpośredni strzał z rzutu wolnego i trafił prosto w “okienko”.

Za tydzień Sokół Ostróda zagra u siebie z Wisłą Puławy.

• Radunia Stężyca - Sokół Ostróda 2:0 (1:0)

1:0 - Surdykowski (39), 2:0 - Stępień (67)

Sokół: Rabin - Flak, Dzięcioł (80 Urban), Bondarenko, Dymerski, Żyznowski - Skórecki (75 Słupski), Chojnowski (46 Michalski), Kurowski (75 Faltyński), Lías (71 Mendez) - Rugowski