forBet promocja

News - Inne

Bez niespodzianki. Marek Łukiewski nadal prezesem WMZPN-u

2021-06-11 20:15:33 Marek Łukiewski, WMZPN

Marek Łukiewski. Fot. Emil Marecki

Marek Łukiewski. Fot. Emil Marecki

Nie było żadnej niespodzianki podczas piątkowych wyborów zarządu Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej. Regionalnym związkiem w latach 2021-2025 nadal będzie rządził Marek Łukiewski.

Łukiewski był tylko jednym kandydatem na stanowisko prezesa związku, którym rządził przez ostatnie 5 lat. O rok dłużej ze względu na pandemię COVID-19.

Delegaci, którzy zjechali się na stadion przy al. Piłsudskiego 69a, nie byli jednak jednogłośni, ale 97 głosów poparcia wystarczyły do wygrania wyborów. 32 osoby były na nie, a 16 się wstrzymało.

Więcej emocji przyniosły wybory do zarządu. Statut Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej przewiduje 16 osób do zarządu, a kandydatów było 20. Oznaczało to, że 4 osoby się nie dostaną. Najmniej głosów otrzymali: Andrzej Królikowski (GKS Gietrzwałd-Uniszewo), Janusz Bogdanowicz (Barkas Tolkmicko), Andrzej Arcyz (Start Nidzica) oraz Andrzej Nakielski (Naki Olsztyn).

Do zarządu dostali się: Jerzy Sarnacki (Sokół Ostróda), Zbigniew Czajkowski (stowarzyszenie sędziów), Jacek Jankowski (Znicz Biała Piska), Mariusz Niedziółka (Vęgoria Węgorzewo), Paweł Guminiak (Olimpia Elbląg), Leszek Kopiczyński (Drwęca Nowe Miasto Lubawskie), Adam Łopatko (DKS Dobre Miasto), Edward Szmul (Orlęta Reszel), Mariusz Miecznikowski (Polonia Lidzbark Warmiński), Bogusław Fijas (Płomień Turznica), Wiesław Żmuda (Mazur Ełk), Marcin Wincel (Stomil Olsztyn), Marian Szkamelski (GKS Wikielec), Tomasz Rebell (Zatoka Braniewo), Przemysław Witkowski (Mrągowia Mrągowo) oraz Mirosław Miller (Łyna Sępopol).

- Na co dzień współpracuje z klubami i dużo rozmawiamy - mówił po głosowaniu Marek Łukiewski, nowy-stary prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej. - Czerpiemy inspiracje od klubów i potem wprowadzamy to w związku. Dlatego takiego wyniku się spodziewaliśmy. To miłe, że mamy takie zaufanie i jest nadzieja na rozwój WMZPN-u w dalszej kadencji.

- Największym sukcesem mojej kadencji to zbudowanie społeczności piłkarskiej na Warmii i Mazurach - dodaje Łukiewski. - Kluby ze sobą rozmawiają, konsultujemy sprawy z klubami. Większość naszych zmian wynika z rzeczywistości, z tego, że jakiś klub zderzył się z jakimś nie życiowym przepisem czy niesprawiedliwą sytuacją. Znaczącą zmianą jest możliwość przeprowadzenie 7 zmian w meczu. Amatorzy jechali na mecz i nie wszyscy mogli uczestniczyć w meczu. To ważna zmiana dla futbolu amatorskiego.

- W nowej kadencji chcemy ugruntować piłkarską społeczność - mówi Łukiewski. - Chcemy odważniej stawiać na rozwój sportowy. Myślimy o ośrodkach piłkarskich w naszym województwie, o siatce klubów partnerskich. Chcemy poza tymi działaniami organizacyjno-finansowo-marketingowymi, które w tej kadencji dobrze się nam udały, chcemy żeby sprawy sportowe poszły do przodu.

Wybory zarządu Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej Wybory zarządu Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej Wybory zarządu Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej Wybory zarządu Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej Wybory zarządu Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej

http://dwadozera.pl/Wybory-zarzadu-Warminsko-Mazurskiego-Zwiazku-Pilki-Noznej,g1238.html

em

Komentarze

 1. EDWARD 2021-06-12 22:40:50 (***.***.***.***) #73356 0:0 zgłoś

  ustalił sobie kto ma być w zarządzie następnie przyjechali delegaci i oddali glosy tak nie powinno być wiele klubów olało wybory bo tak wybory nie powinny się odbywać gdzie tu demokracja.

 2. DURCZOK NIE JEZDZIŁ PIJANY-TVN 2021-06-12 06:19:26 (***.***.***.***) #73332 0:0 zgłoś

  żeby było tak jak było -A. Holland

Dodaj swój komentarz

          
###### #  # #  # 
  #  # # #  # 
  #   #  #  # 
 #   #  # ## # 
 #    #  ## ## 
######  #  #  #