Liga gra! - I liga

Wielki blamaż w Wielką Sobotę. Stomil - Sandecja 0:5

2021-04-03 16:17:59 Stomil Olsztyn, Sandecja Nowy Sącz, Adam Majewski

Stomil Olsztyn przegrał 0:5 z Sandecją Nowy Sącz. Fot. Łukasz Kozłowski

Stomil Olsztyn przegrał czwarte spotkanie u siebie na wiosnę. Tym razem olsztynianie zostali rozjechani aż 0:5 przez Sandecję Nowy Sącz.

Przed meczem trener Adam Majewski zapowiadał walkę o zwycięstwo, ale niestety jego podopieczni zapomnieli najwyraźniej jak gra się w piłkę. W wyjściowej jedensatce zabrakło Juricha Caroliny, który pauzował za zółte kartki. Jakub Mosakowski został przesunięty na środek obrony, a na wahadło wrócił Jonatan Straus.

Zamiast walki zobaczyliśmy festiwal błędów, nieporadności i braku zaangażowania zespołu. Już w 3. minucie strzał Michała Walskiego Michał Leszczyński wybił wprost pod nogi Damiana Chmiela, który nie miał najmniejszych problemów z umieszczeniem piłki w siatce olsztynian.  Po kwadransie gry było już 0:2. a Stomil stracił bramkę znów po stałym fragmencie gry. Egzekutorem okazał się Rubio, który powtórzył tę sztukę jeszcze raz, w 32. minucie.

Po przerwie goście nadal kontrolowali spotkanie, co skutkowało jeszcze dwoma bramkami. Tym razem bezlitosny okazał się Rafael Victor, który wpisał się na listę strzelców w 73 i 90 minucie. Sandecja powiększyła do 12 spotkań serię meczów bez porażki, a Stomil niebezpiecznie zbliża się do miejsca spadkowego.

Na konferencji prasowej Adam Majewski, trener Stomilu, powiedział:

- Tu nie ma co podsumowywać. Blamaż, blamaż, jeszcze raz blamaż. Kolejny mecz przegrany, nikogo nie cieszy ta sytuacja, mnie również żeby nie było. Nie zamierzamy się poddawać. Z drugiej strony ciężko się gra, jeżeli w pierwszej minucie (dokładnie w trzeciej - red.) dostaje się bramkę na 0:1, po bardzo prostym błędzie. A potem jest już 0:3 po dwóch stałych fragmentach gry, chociaż pracowaliśmy nad tym cały tydzień. Nasza młoda drużyna, bo patrząc realnie w naszej kadrze na 20 zawodników z pola 11 to młodzieżowcy, to ciężko się podnieść mentalnie. Zawodnicy starali się, walczyli do końca, ale Sandecja nas wypunktowała, wygrali zasłużenie. Teraz przed nami spotkania z GKS-em Bełchatów i Resovią. To są dla nas kluczowe spotkania jeżeli chodzi o utrzymanie w I lidze. Różne historie słyszę, że się tłumaczę, że mamy zawodników z niższych lig. To nie prawda, mamy dużo zawodników młodych, oczywiście przyszli z niższych lig rozgrywkowych. Mamy w szatni naprawdę dobrą atmosferę, którą ktoś próbuje zburzyć. Dla niektórych jest za wcześnie, potrzebują czasu, jedni robią postęp większy, inni mniejszy. Mam nadzieję, że mentalnie podniesiemy się na mecz z Bełchatowem, wygramy i wszystko wróci do normy.

Kolejne spotkanie Stomil zagra na wyjeździe. 10. kwietnia o godz. 16 olsztynianie zagrają w Bełchatowie z miejscowym GKS-em.

Stomil Olsztyn - Sandecja Nowy Sącz 0:5 Stomil Olsztyn - Sandecja Nowy Sącz 0:5 Stomil Olsztyn - Sandecja Nowy Sącz 0:5 Stomil Olsztyn - Sandecja Nowy Sącz 0:5 Stomil Olsztyn - Sandecja Nowy Sącz 0:5

• Stomil Olsztyn - Sandecja Nowy Sącz 0:5 (0:3)

0:1 - Chmiel (3), 0:2, 0:3 - Rubio (15, 32), 0:4, 0:5 - Rafael Victor (73, 90)

Stomil: Leszczyński - Bucholc, Byrtek, Remisz, Mosakowski (38 Sierant), Straus - Szramka (71 Mysiorski), Skrzypczak (64 Tecław), Ogrodowski (38 van Huffel), Łuczak - Szczutowski (38 Hinokio)