News - Puchar Polski

WPP: Sensacja w Dobrym Mieście!

2011-05-18 21:59:14 Wojewódzki Puchar Polski, Huragan Morąg, DKS Dobre Miasto, Barkas Tolkmicko, Mrągowia Mrągowo

Piłkarze Pol-Motu Warfamy DKS Dobre Miasto zagrają w czerwcu w finale Wojewódzkiego Pucharu Polski. Fot. dks.futbolowo.pl

Olimpia Olsztynek, Granica Kętrzyn, Start Działdowo i Płomień Ełk, a teraz jeszcze Mrągowia – DKS Dobre Miasto nie ma litości dla wyżej notowanych drużyn! Podopieczni Rafała Szweda rzutem na taśmę wygrali z III-ligową Mrągowią i zagrają w Ełku w finale Wojewódzkiego Pucharu Polski!

Spotkanie w Dobrym Mieście miało dwa oblicza. Pierwsza połowa, a szczególnie jej pierwszy kwadrans, należała do gości. Już w pierwszej minucie jeden z graczy Mrągowii znalazł się w sytuacji sam na sam z Jarosławem Boryczką, ale – mimo dogodnej okazji - nie zdołał skierować piłki do siatki.

Gospodarze do głosu doszli dopiero w drugiej połowie, kiedy III-ligowiec zupełnie oddał pole dobromieszczanom. Kilka razy znakomitymi interwencjami wykazywał się 18-letni Paweł Lubowiecki. Młody bramkarz skapitulował dopiero w ostatniej minucie meczu, kiedy w potwornym zamieszaniu najlepiej odnalazł się Mariusz Kaczerski. Dżoker DKS stał dokładnie tam, gdzie spadła piłka, przyjął i z kilku metrów huknął pod porzeczkę nie do obrony.

Rafał Szwed, trener Pol-Motu Warfamy DKS Dobre Miasto: - Początek meczu zdecydowanie należał do Mrągowii, która ruszyła na nas z grubego kopyta. Już w pierwszej czy drugiej minucie goście mieli sytuację sam na sam, ale nasz bramkarz świetnie obronił. Potem jednak znowu kilka razy było pod naszą bramką gorąco. Mimo to zdołaliśmy się ogarnąć i mecz się zdecydowanie wyrównał. Po przerwie przeszliśmy z ofensywnego ustawienia na 4-4-2 i zaczęliśmy kontrolować mecz. Mieliśmy sporo sytuacji, zaliczając między innymi poprzeczkę. Przy golu było sporo kontrowersji, bo zanim piłka trafiła pod nogi Kaczerskiego, goście sygnowali faul naszego zawodnika w pojedynku główkowym. Nie widziałem jednak dokładnie tego starcia i trudno mi to oceniać. Cieszę się za to, że znowu naszym „dżokerem” okazał się Kaczerski, który pojawił się na boisku siedem minut wcześniej.

Andrzej Biedrzycki, trener Mrągowii Mrągowo: - Przegraliśmy, bo nie strzeliliśmy bramki. Rywalom się to udało i to na dodatek w ostatniej minucie… Mieliśmy w tym meczu dwa oblicza. W pierwszej połowie graliśmy całkiem nieźle i powinniśmy strzelić spokojnie dwa gole. Po przerwie role się odwróciły – my uwierzyliśmy, że awans nam się po prostu należy i stanęliśmy, a Dobre Miasto zaczęło grać. Powiem tylko, że nasz bramkarz dwa razy uchronił nas przed utratą bramki. Zwycięski gol był dość kontrowersyjny. Wszyscy oczekiwali, że sędzia przerwie grę, a tymczasem gwizdka nie było i sprytnie w polu karnym zachował się napastnik Dobrego Miasta. No, ale nie ma, co gdybać. Trzeba grać do gwizdka i już.

DKS Dobre Miasto – Mrągowia Mrągowo 1:0 (0:0)

1:0 – Kaczerski (90)

DKS: Boryczka - Kowalikowski, Orłowski, Kryński, Witkowski - Michalski, Małaszuk, Włodarski (65 Jurczak) - Chomej (83 Kaczerski), Waszkiel (50 Pietrulewicz), Radziszewski

Mrągowia: Lubowiecki – Lemecha, Grala (60 Jarząbek), Żbikowski, Widuto, Strzelec, Biedrzycki (65 Sosna), Chiliński, Głowacki, Sosna, Krech (80 Wieczorkiewicz)