forBet promocja

News - Nasi za granicą

Jak wypadli "nasi" w rankingu "Piłki Nożnej"? Najwyżej R. Gikiewicz

2019-12-26 21:53:46 Rafał Gikiewicz, Adrian Mierzejewski, Paweł Dawidowicz, Łukasz Broź

Rafał Gikiewicz. Fot. fc-union-berlin.de

Rafał Gikiewicz. Fot. fc-union-berlin.de

Tygodnik "Piłka Nożna" opublikował ranking TOP 77, czyli klasyfikację najlepszych polskich piłkarzy w 2019 roku. W zestawieniu znalazło się czterech zawodników z Warmii i Mazur.

Na 3. miejscu zestawieniu bramkarzy w "klasie reprezentacyjnej" znalazł się Rafał Gikiewicz z Unionu Berlin. Na drugim miejscu znalazł się Łukasz Fabiański z West Hamu United, a klasyfikację wygrał Wojciech Szczęsny z Juventusu Turyn.

- Gikiewicz robi furorę w Niemczech - argumentuje zespół redakcyjny "Piłki Nożnej". - Bodaj najlepszy bramkarz 2. Bundesligi wszedł z Unionem do elity i wcale nie spuścił z tonu, będąc przykładem, że można zrobić piękna karierę w silnej lidze już po trzydziestce.

Rafał Gikiewicz we wszelkich klasyfikacjach tego sezonu jest wybierany jako najlepszy bramkarz pierwszej rundy Bundesligi. Pochodzący z Olsztyna bramkarz to lider beniaminka z Berlina, który w 17. spotkaniach zdobył 20. punktów co daje 11. miejsce w tabeli.

Na 7. miejscu w zestawieniu obrońców grających na prawej stronie znalazł się pochodzący z Giżycka Łukasz Broź. Zawodnik mający na koncie cztery mistrzostwa Polski z Legią Warszawa był w mijającym roku podstawowym graczem Śląska Wrocław. Niestety podczas jednego z treningów w listopadzie doznał poważnej kontuzji. Piłkarz więzadła krzyżowego w prawym kolanie.

Na 11. miejscu w "klasie krajowej" znalazł się wychowanek Sokoła Ostróda Paweł Dawidowicz, który obecnie broni barw włoskiego klubu Hellas Werona.

Na 4. miejscu na pozycji ofensywnego pomocnika znalazł się pochodzący z Olsztyna Adrian Mierzejewski. "Mierzej" występuje w lidze chińskiej w Chongqing SWM.

rys

Komentarze

Artykuł nie został jeszcze skomentowany - możesz być pierwszą osobą!

Dodaj swój komentarz

           
 #### #  # #  # 
#  # #  # #  # 
#   #  # #  # 
#   #  # #  # 
#  # #  # #  # 
 ####  ####  ####