News - II liga

Olimpia rozbiła Znicza w pierwszym sparingu

2019-01-20 10:56:24 Znicz Biała Piska, Olimpia Elbląg

Olimpia Elbląg wygrała 7:2 ze Zniczem Biała Piska. Fot. Łukasz Szymański

Po dwóch tygodniach przygotowań do rundy wiosennej Olimpia Elbląg zagrała pierwszy sparing, wygrywając z III-ligowym Zniczem Biała Piska aż 7:2. Cztery z pięciu goli dla elblążan przed przerwą strzelił Michał Fidzukiewicz.

Choć Olimpia Elbląg okupuje ostatnie miejsce w tabeli II ligi, to nikt nie ma zamiaru oddawać rundy wiosennej bez walki o utrzymanie. Zespół trenera Adama Noconia pracuje do blisko dwóch tygodni, w ostatnich dniach do drużyny dołączyło kilku nowych zawodników, którzy są sprawdzani pod kątem wzmocnień. Optymizmem może napawać także pierwszy sparing, wygrany przez Olimpię aż 7:2. W sobotę rywalem elblążan w Mrągowie był Znicz Biała Piska.

Aż 4 gole dla Olimpii zdobył Michał Fidziukiewicz, który przy odrobinie lepszej skuteczności mógł jeszcze bardziej wyśrubować indywidualny wynik, choć grał tylko do przerwy. Elblążanie zaprezentowali się z dobrej strony, pokazując, że w klubie panuje duża mobilizacja, a doświadczony trzon zespołu uzupełniony kilkoma młodymi graczami jest mieszanką, która może przynieść jeszcze dużo radości.

Ryszard Borkowski, trener Znicza, mimo wysokiej porażki, był zadowolony ze sparingu, bo jego zespół zagrał z kolejnym mocnym przeciwnikiem, a potyczka pozwoli wyciągnąć ważne wnioski. Gracze Znicza swoimi indywidualnymi pomyłkami umożliwili elblążanom zdobycie kilku bramek, ale mieli także problemy z szybkim rozgrywaniem piłki przez Olimpię, brakowało im dokładności i byli słabsi od rywali pod względem motorycznym.

Olimpia Elbląg – Znicz Biała Piska 7:2 Olimpia Elbląg – Znicz Biała Piska 7:2 Olimpia Elbląg – Znicz Biała Piska 7:2 Olimpia Elbląg – Znicz Biała Piska 7:2 Olimpia Elbląg – Znicz Biała Piska 7:2

luc

• Olimpia Elbląg – Znicz Biała Piska 7:2 (5:2)

1:0, 2:0 – Fidzukiewicz (3 k, 8), 2:1 – Gondek (12), 3:1 – Fidziukiewicz (14), 3:2 – Adamiec (20), 4:2 – Fidzukiewicz (25), 5:2 – Lewandowski (36), 6:2 – Sochań (50), 7:2 – Ressel (67)

Olimpia: (wyjściowy skład) Sebastian Madejski - Wojciech Jurek, Tomasz Lewandowski, Michał Markowski, Eryk Filipczyk, Tomasz Sedlewski, Michał Kuczałek, Bartosz Nowicki, Kamil Bętkowski, Krzysztof Zaremba, Michał Fidziukiewicz.

Znicz: Przemysław Masłowski (Pavel Rudnev) - Mateusz Ruszczyk (46 Mateusz Romachów), Jacek Dzienis, Michał Kossyk (46 zawodnik testowany II), Marcin Denert, Mateusz Jambrzycki (46 Łukasz Tercjak), Andrzej Kosiński (46 Arkadiusz Bogdaniuk), Mateusz Furman (46 Paweł Kossyk), Paweł Adamiec (30 Paweł Dymiński, 60 Konrad Radzikowski), Patryk Gondek (46 Marcin Fiedorowicz) - 4 Karol Kosiński (30 zawodnik testowany I, 60 zawodnik testowany III).