Runda zakończona na "szóstkę"

2017-11-27 08:23:48 Olimpia Elbląg, ROW Rybnik

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. sport.egit.pl

W ostatniej kolejki rundy jesiennej Olimpia Elbląg wygrała u siebie 6:3 z ROW-em Rybnik. W pewny momencie elbląski klub przegrywał 2:3, ale potrafił strzelić cztery gole!

Przed tym spotkaniem kibice spoglądali w tabelę drugiej ligi. Olimpia znajdowała się za grupą prowadzących zespołów. W tym starciu gospodarze mieli pokazać, w którym kierunku podąża miejscowa drużyna. Czy jest sportowo zainteresowana walką o premiowane miejsca, zwłaszcza, że przewaga grupy trzymającej władzę odzwierciedlała się w czterech punktach.

Na ławce gospodarzy nie było trenera Adama Borosa. To efekt kary za polemikę z decyzjami sędziego w poprzednim spotkaniu. Drużyną zarządzał zatem trener Dariusz Kaczmarczyk. Główny szkoleniowiec stał jednak na trybunach i spoglądał na wydarzenia boiskowe, podpowiadając sztabowi konkretne kwestie. Od pierwszych minut na boisku występował Anton Kołosow jednak oprócz tego nie było zmian w składzie gospodarzy.

Pierwszą groźną szansę stworzyli goście, natomiast strzał Sebastiana Musiolika nie zagroził bramce. Po tej sytuacji na boisku dominowała Olimpia. Gospodarze częściej byli przy piłce a przyjezdni niedokładnie zagrywali w pole karne elbląskiej drużyny. W efekcie w 30 minucie Damian Szuprytowski zagrał do Michała Kiełtyki, który zdecydował się na strzał. Futbolówka minęła obronę i wpadła do bramki. W 35 minucie Michał Ressel podał wzdłuż bramki do Antona Kołosowa, który zdobył kolejną bramkę. Na początku drugiej części Kacper Tułowiecki sfaulował w polu karnym Przemysława Brychlika, a stały fragment na gola zamienił Mariusz Muszalik. To rozpoczęło festiwal błędów w ekipie gospodarzy. W 52 minucie kapitalne dośrodkowanie do Brychlika, który celną główką zdobył gola. Przyjezdni poszli za ciosem. W 64 minucie zagranie ze skrzydła przed bramkę Olimpii, gdzie Przemysław Brychlik trafił między słupki. Po tej akcji goście szaleńczo cieszyli się z odrobienia niekorzystnego rezultatu.

Wówczas elbląska drużyna pokazała wielki charakter nie rzucając się bezmyślnie na rywala. Gospodarze wykorzystali kontrę. W swoje ręce sprawy wziął Szuprytowski, który z bliska zamienił dośrodkowanie Kołosowa na bramkę. Na boisko wszedł Rafał Lisiecki, który 3 minuty później zdobył kapilarnego gola. Szuprytowski zagrał w do niego w polu karnym a potem piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki. W 88 minucie Szuprytowski w sytuacji sam na sam z łatwością zdobył kolejną bramkę. Olimpia nadal chciała strzelać. Maciej Rozumowski przejął futbolówkę i zagrał do Lisieckiego, który znów zdobył efektowną bramkę.

Olimpia wygrała 4 spotkanie z rzędu. Ostatecznie w rundzie jesiennej Olimpia zdobyła łącznie 34 punkty i do wiosny będzie znajdować się na piątym miejscu tracąc dwa punkty do miejsca barażowego.

• Olimpia Elbląg - ROW 1964 Rybnik 6:3 (2:0)

1:0 - Kiełtyka (30), 2:0 - Kołosow (35), 2:1 - Muszalik (50 k), 2:2 - Musiolik (52), 2:3 - Brychlik (64), 3:3 - Szuprytowski (72), 4:3 - Lisiecki (76), 5:3 - Szupyrtowski (88), 6:3 - Lisiecki (90)

Olimpia: Tułowiecki - Kiełtyka, Lewandowski, Niburski, Wenger - Szuprytowski, Ressel (89 Korkliniewski), Rozumowski, Bojas, Szmydt (64 Stępień; 85 Kurbiel) - Kołosow (73 Lisiecki)