Olimpia Elbląg wygrała w Poznaniu!

2017-03-25 17:15:55 Olimpia Elbląg, Warta Poznań

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Paweł Piekutowski

Piłkarze Olimpii Elbląg z Poznania wracają w dobrych nastrojach. Elbląski klub pokonał Wartę 2:1.

• Warta Poznań - Olimpia Elbląg 1:2 (0:1)

0:1 - Kubowicz (39), 1:1 - Marciniak (84), 1:2 - Stępień (87)

Olimpia: Tułowiecki - Pietroń, Kubowicz, Wenger, Bukacki (66 Maciążek), Bojas (67 Sokołowski), Ressel, Niburski (80 Rozumowski), Stępień, Szuprytowski (46 Lisiecki), Kołosow

Olimpia Elbląg przełamała niekorzystną passę w spotkaniach wyjazdowych. Elbląski klub odskoczył na jedenaście punktów od strefy spadkowej i umocnił się w środkowej strefie tabeli.

W składzie gości od pierwszych minut zagrał obrońca Krzysztof Niburski. Jednak wystąpił na pozycji pomocnika. Wydaje się to dziwne jednak postawa tego młodego zawodnika mogła cieszyć.

Olimpia w pierwszej połowie objęła prowadzenie. Dośrodkowanie z rzutu wolnego Michała Ressela a Dawid Kubowicz z kilku metrów trafił między słupki. Warta próbowała dogonić gości jednak ich postawa rozczarowywała kibiców. Efektowna bramka z dystansu Adama Marciniaka mogła wpłynąć na korzystny rezultat. Wówczas do akcji wkroczył Radosław Stępień, który podał piłkę do Rafała Lisieckiego a zawodnik gości odwdzięczył się zagraniem w pole karne gdzie rozgrywający Olimpii strzelił gola. Można chyba napisać, że Stępień jest najbardziej efektywnym rozgrywającym w drugiej lidze. W tych rozgrywkach strzelił 4 bramki oraz zanotował 6 asyst.