W końcu nad krechą! Olimpia Elbląg - Stal Rzeszów 2:0

2014-05-03 18:58:58 stal rzeszów, olimpia elbląg

Tomasz Sedlewski strzelił gola i wywalczył rzut karny. Fot. Michał Kuna

Olimpia Elbląg pokonała na własnym stadionie Stal Rzeszów 2:0 i awansowała na ósme miejsce w tabeli.

Stal zaczęła odważnie, ale Olimpia bardzo szybko ustawiła mecz po swojemu. Już w 7 min. świetnie podał Radosław Stępień, a Tomasz Sedlewski pewnie wykończył sytuację sam na sam z Mirosławem Lewandowskim.

Po stracie gola Stal zaatakowała jeszcze odważniej. W 26 min. Szymon Kaźmierowski trafił w poprzeczkę, a kilka minut później po ręce Olega Ichima były zawodnik Stomilu Olsztyn miał okazję do zdobycia bramki z rzutu karnego. „Jedenastkę” fenomenalnie wybronił jednak Hieronim Zoch, który wyciągnął już… trzeciego karnego w tej rundzie!

Po przerwie Olimpia nadal grała z kontry, a goście dążyli do wyrównania. Pierwszą akcję godną odnotowania mieli jednak elblążanie: piękny strzał Stępnia świetnie sparował Lewandowski.

Niedługo później strzałem z kilku metrów tuż nad poprzeczką odpowiedziała Stal. Ale to nie był koniec wymiany ciosów. W 67 min., w niegroźnej pozornie sytuacji, w polu karnym jeden z graczy Stali wyciął Sedlewskiego i sędzia po raz drugi w tym meczu wskazał na wapno. Kamil Graczyk, podobnie jak Kaźmierowski, pomylił się jednak fatalnie i dopiero po dobitce skierował piłkę do siatki. 2:0! Uff…

Prowadzenie z handicapem dało Olimpii komfort i od tego momentu elblążanie bronili się zdecydowanie spokojniej. Większość ataków gości kończyła się jeszcze przed polem karnym Olimpii.

Po zwycięstwie drużyna Adama Borosa awansowała na 8., bezpieczne miejsce w tabeli.

• Olimpia Elbląg - Stal Rzeszów 2:0 (1:0)

1:0 - Sedlewski (7), 2:0 - Graczyk (69)

Żółte kartki: Sambor, Graczyk, Maciejak (Olimpia), Hus, Lisiecki, Brocki (Stal)

Sędziował: Ciecierski (Warszawa)

Olimpia: Zoch – Lewandowski, Ichim, Sambor, Prusinowski, Ressel (79 Sokołowski), Stępień (64 Petrache), Sedlewski, Kopycki, Graczyk, Maciejak (69 Leśniewski)

Stal: Lewandowski – Baran, Bednarczyk, Drożdżal (61 Derlich), Jędryas, Hus, Brocki (62 Kolesnjikovs), Lisiecki (69 Wiącek), Maślany, Każmierowski (64 Jamróz), Prędota