Raport "Nasi w Ekstraklasie": Chcielibyśmy chwalić, ale nie ma za co.

2013-12-03 19:49:50 Paweł Sobolewski, Marcin Budziński

Paweł Sobolewski i jego koledzy byli lepsi w starciu z Widzewem Łódź. fot. korona-kielce.pl

Następna ekstraklasowa kolejka za nami. Chcielibyśmy chwalić, ale nie ma za co. Jest tylko szara ligowa rzeczywistość. Jak w niej odnajdują się reprezentanci z Warmii i Mazur? Tego dowiecie się tylko u nas z raportu „Nasi w Ekstraklasie”. Zapraszamy!

• Paweł Dawidowicz (Lechia Gdańsk)

Zaliczył pełny, jak się później okazuje zwycięski mecz w Białymstoku. Choć poziom tej kopaniny był iście mizerny, to w końcówce zobaczyliśmy kilka ciekawych zagrań. Niestety próżno w nich było szukać tych autorstwa pomocnika Lechii. Nie mniej jednak jakąś tam swoją cegiełkę do 3 punktów dołożył.

ocena dwadozera.pl: 5/10

• Jonatan Straus (Jagiellonia Białystok)

Były obrońca Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie powoli wraca do zdrowia po kontuzji. To nas cieszy. A smuci to, że według zawodnika jego występy w tym roku już się skończyły.

ocena dwadozera.pl: –

• Paweł Drażba (Jagiellonia Białystok)

Poza kadrą meczową.

• Adam Waszkiewicz (Jagiellonia Białystok)

Kolejne 45 minut w wykonaniu obrońcy Jagi. Zapoczątkował jedną z najfajniejszych akcji swojego zespołu. Jak zwykle zmieniony przez Jakuba Tosika.

• Rafał Gikiewicz (Śląsk Wrocław)

Tym razem bramkarz Śląska odwiedził ławkę rezerwowych w Krakowie. Tego dnia w starciu z Wisłą jego drużyna nie wyglądała na potrafiącą grać w piłkę, więc dostała gładkie 3:0.

• Zbigniew Małkowski (Korona Kielce)

Wpuścił jednego gola w meczu z Widzewem Łódź, lecz przy strzale Bartłomieja Kasprzaka nie miał nic do powiedzenia. Reszta spotkania na czysto. Korona w bólach wygrywa 2:1.

ocena dwadozera.pl: 4/10

• Tomasz Lisowski (Korona Kielce)

• Paweł Sobolewski (Korona Kielce)

Klękajcie narody Paweł zagrał całkiem dobry mecz! ;) A tak na poważnie: obok strzelca dwóch bramek Jacka Kiełba to właśnie pomocnik Koroniarzy był najjaśniejszą postacią swojego zespołu.

ocena dwadozera.pl: 6/10

• Krystian Nowak (Widzew Łódź)

Co by tu nie mówić to Widzew dostał w łeb, ale Krystian zaprezentował się naprawdę przyzwoicie.

• Norbert Witkowski (Górnik Zabrze)

Norbert nadal jest przyspawany do ławki rezerwowych. Tym razem z takiej pozycji ogląda porażkę Górnika 0:2 z Piastem Gliwice.

ocena dwadozera.pl: -

• Tomasz Wełnicki (Górnik Zabrze)

To nie był mecz Tomka. 66 minut, dwa stracone gole i do tego żółta kartka. Zmieniony przez Wojciecha Łuczaka.

• Tomasz Ptak (Zagłębie Lubin)

Rezerwowy w meczu z Lechem Poznań. Zagłębie zremisowało 1:1.

• Marcin Budziński (Cracovia)

Dostał 74 minuty w meczu z Ruchem Chorzów. Cracovia przegrała 2:3 a na wyjątkową szczerość po jego zakończeniu zdobył się Milosz Kosanović, który stwierdził cytujemy: „Co mogę powiedzieć… zajebałem ten mecz” ;)

• Łukasz Broź (Legia Warszawa)

W grze Łukasza przeciwko Podbeskidziu nie widzieliśmy nic godnego odnotowania. Mistrz Polski doznaje sensacyjnej porażki 0:1. Jan Urban na wylocie?