Liga gra! - Nasi za granicą

Raport "Nasi w Ekstraklasie": "Sobol" strzela dwie, Straus błyszczy formą

2013-09-17 22:02:22 Paweł Sobolewski, Jonatan Straus

Paweł Sobolewski. Fot. zpierwszejpilki.com

7. kolejka Ekstraklasy już za nami. Grad goli obejrzeli kibice w Kielcach. Śląsk łatwo pokonuje Lecha, zaś Jagiellonia wręcz ośmiesza Ruch. Jak w tych i innych meczach zagrali reprezentanci Warmii i Mazur? Zapraszamy do lektury!

• Krystian Nowak (Widzew Łódź)

Krystian ma ciągle spory problem z przebiciem się do jedenastki meczowej. A to dość dziwne, gdyż - paradoksalnie mając 19 lat - jest najbardziej doświadczonym zawodnikiem Widzewa. W zremisowanym 1:1 spotkaniu z Podbeskidziem nie zagrał nawet minuty. Smutne.

Ocena dwadozera.pl: -

• Marcin Budziński (Cracovia)

Pomocnikowi "Pasów" udało się wskoczyć do pierwszego składu na mecz z Zawiszą. Rozegrał nawet pełne 90 minut. I na tym koniec dobrych wiadomości. Krakowianie przegrywają 0:2, a występ Marcina także pozostawiał wiele do życzenia.

Ocena dwadozera.pl: 4/10

• Rafał Gikiewicz (Śląsk Wrocław)

Tym razem lepsza forma bramkarza Śląska. Zachował czyste konto w wygranym 2:0 meczu z Lechem. Kilka minut po przerwie doskonale interweniuje po strzale Gergo Lovrecsicsa.

Ocena dwadozera.pl: 7/10

• Daniel Łukasik (Legia Warszawa)

Na boisko w Kielcach wchodzi z ławki rezerwowych zmieniając Ivicę Vrdoljaka. Dostaje zaledwie 12 minut gry.

Ocena dwadozera.pl: 3/10

• Łukasz Broź (Legia Warszawa)

Kolejny raz Łukasz rozgrywa całe spotkanie. To nas cieszy. Ale, żeby nie było tak słodko, jest także coś co nas martwi. To następny występ bez błysku. W kieleckiej kanonadzie lepsza Legia, wygrywająca 5:3.

Ocena dwadozera.pl: 5/10

• Zbigniew Małkowski (Korona Kielce)

Bramkarz "Koroniarzy" musiał wykazać się przy 9 próbach zawodników Legii. Ze zmiennym szczęściem. Katem Zbyszka okazał się zdobywca 3 goli Wladimir Dwaliszwili.

• Paweł Sobolewski* (Korona Kielce)

Dziś nagrodzimy Pawła w nowej kategorii. Od tej pory, w każdym raporcie będziemy wyróżniać jednego piłkarza, któremu przyznamy miano Piłkarza Kolejki. Był jedyną wyróżniającą się postacią Korony. Zdobywca 2 goli.

Ocena dwadozera.pl: 9/10

• Tomasz Lisowski (Korona Kielce)

Redaktor Piotr Gajewski pewnie będzie zaskoczony. Otóż okazuje się, że obrońca Korony jednak zostaje w drużynie trenera Pacheco. Co prawda przeciwko mistrzom Polski nie pokazał nic szczególnego, ale zagrał pełne 90 minut. Jak na nowy początek dobre i to.

• Jonatan Straus (Jagiellonia Białystok)

Jonatan powraca do wysokiej dyspozycji. Wydatnie przyczynił się do strzelenia przez Jagiellonię bramki na 1:0. Często podłączający się do akcji ofensywnych. W obronie bezbłędny. Znalazł się w 11 kolejki według serwisu ekstraklasa.tv. Jagiellonia miażdży Ruch 6:0.

Ocena dwadozera.pl: 8/10

• Paweł Drażba (Jagiellonia Białystok)

W poprzedniej kolejce dostał 12 minut, tym razem już 20. Zdążył mieć doskonałą okazję do pokonania bramkarza Ruchu, ale uderzył zbyt lekko. Młodemu napastnikowi życzymy, aby w spotkaniu z Podbeskidziem wyszedł w podstawowym składzie.

• Paweł Dawidowicz (Lechia Gdańsk)

Występ Pawła przeciwko Pogoni jakiś taki bez echa. Nie zagra w kolejnym meczu z Zawiszą. Powód? Nadmiaru żółtych kartek. Jego zespół w ostatniej minucie traci wyrównującego gola.

• Norbert Witkowski (Górnik Zabrze)

Norbert wypadł już nawet z kadry meczowej. Jego koledzy wygrywają z Zagłębiem 2:1.