Liga gra! - Nasi za granicą

Raport "Nasi w Ekstraklasie": Debiut Drażby, Lisowski na wylocie

2013-09-04 00:07:28 Tomasz Lisowski, Paweł Drażba, Rafał Gikiewicz, Zbigniew Małkowski, Paweł Dawidowicz

Czas Tomka Lisowskiego w Koronie chyba dobiegł końca... Fot. Michał Kuna

To był słaby weekend naszych ligowców. Za mocno nikt nie błysnął (może Dawidowicz, solidnością, i Małkowski, na tle słabego zespołu), za to gorsze mecze zaliczyli Gikiewicz, Sobolewski czy Straus. Duży plus jedynie przy nazwisku Pawła Drażby, który zadebiutował w Ekstraklasie.

• Marcin Budziński (Cracovia)

Wszedł w przerwie, ale nie pomógł Cracovii w urwaniu punktów Legii. Oddał jakiś strzał, ale generalnie występ bez echa.

Ocena dwadozera.pl: 5/10

• Norbert Witkowski (Górnik Zabrze)

Po megababolu w Wielkich Derbach Śląska wypadł ze składu. Sorry Norbi, ale... nie dziwimy się.

Ocena dwadozera.pl: -

• Tomasz Wełnicki (Górnik Zabrze)

Wciąż bez debiutu w polnischen liga.

• Jonatan Straus (Jagiellonia Białystok)

Wrócił do składu, ale szału nie było. W ofensywie pożyteczny, w defensywie chaotyczny i niepewny. Końcowy wynik zespołu (1:1 w "dziesiątkę w Łodzi) na pewno trzeba policzyć jako sukces.

Ocena dwadozera.pl: 4/10

• Tomasz Ptak (Zagłębie Lubin)

Przeszedł z Jagiellonii do Zagłębia, ale, na razie, wygląda na to, że zamienił ławę na ławę.

• Paweł Drażba (Jagiellonia Białystok)

Debiut! Niby tylko 12 minut, ale za to całkiem solidnych. Zmienił Kupisza, a Kupisz odszedł, więc może będzie grać częściej.

Ocena dwadozera.pl: 6/10

• Paweł Dawidowicz (Lechia Gdańsk)

To już nie obiecujący chłopaczek, ale jedna z solidniejszych postaci Lechii. Zarobił kartkę pod koniec pierwszej połowy, ale to za walkę.

• Daniel Łukasik (Legia Warszawa)

Wraca po kontuzji. W meczu z Cracovią zmienił Vrdoljaka i drużyny raczej nie osłabił.

• Łukasz Broź (Legia Warszawa)

90 minut, tyle, że jakoś tak nerwowo i bez błysku. Ale na zero z tyłu. To się ceni.

• Rafał Gikiewicz (Śląsk Wrocław)

"Gikuś" nie ma dobrej passy. Najpierw w pucharach, a teraz w lidze - nie popisał się przy golu dla Piasta. Pozostała część występu świetna, no ale bramkarz jest jak saper... Szczęście, że Śląsk zremisował.

• Krystian Nowak (Widzew Łódź)

Wszedł z ławy w 73 min. I tyle. Bezbarwny występ. W samej końcówce, już z nim na boisku, Widzew stracił prowadzenie.

• Zbigniew Małkowski (Korona Kielce)

Mimo porażki, świetny występ przeciwko Podbeskidziu. Uchronił zespół przed wyższą porażką.

Ocena dwadozera.pl: 8/10

• Paweł Sobolewski (Korona Kielce)

90 minut i, co najwyżej, przeciętny występ. Ale na tle zespołu i tak się wyróżniał.