Wydarli trzy punkty z gardła! Flota - Stomil 0:1

2013-04-27 20:37:09 Stomil Olsztyn, Flota Świnoujście, Paweł Piceluk

Bramkę dla Stomilu Olsztyn strzelił Paweł Piceluk. Fot. Artur Szczepański

Piłkarze Stomilu Olsztyn podtrzymują dobrą passę w meczach wyjazdowych. Tym razem - po zwycięstwie nad Flotą 1:0 - komplet punktów przywiozą z dalekiego Świnoujścia. Zespół Zbigniewa Kaczmarka jest coraz bliżej wygrzebania się ze strefy spadkowej!

Przed mecze trener gospodarzy Tomasz Kafarski w niezwykle ciepłych słowach wypowiadał się o grze Stomilu w rundzie wiosennej. Przeszło nam nawet przez myśl, że - jak na złość - wpłynie to negatywnie na losy rywalizacji. Nic z tych rzeczy.

Olsztynianie od pierwszego gwizdka kontrolowali przebieg spotkania. Już w 3 min. powinni prowadzić. Po strzale głową Rafała Remisza piłka nieznacznie minęła jednak bramkę Grzegorza Kasprzika.

W 16 min. futbolówka znalazła już jednak drogę do celu, a szczęśliwym strzelcem okazał się Paweł Piceluk. Z autu szybko wznowił grę Kamil Hempel, lewą stroną ruszył Grzesiek Lech, który rozejrzał się i idealnie dograł do walczącego o pozycję strzałową "Picek". Piłka wturlała się do bramki tuż przy słupku. To trzecie trafienie Pawła w biało-niebieskich barwach w piątym kolejnym meczu!

Po stracie gola gospodarze nie potrafili przeprowadzić żadnej groźnej akcji, zaś Stomil umiejętnie kontrolował grę.

Na drugą część spotkania nie wyszedł Janusz Bucholc. Wstępna diagnoza trenera Kaczmarka, to uraz mięśnia dwugłowego. Wiele wyjaśni badanie, które zawodnik przejdzie w przyszłym tygodniu. Kapitana Stomilu zastąpił Andrzej Niewulis. Oczywiście, aby tradycji stało się zadość, zdążył zarobić żółtą kartkę.

Po przerwie Flota wyraźnie przejęła inicjatywę, choć brakowało jej pomysłów na pokonanie Piotra Skiby - albo "Bubu" świetnie bronił, albo gracze Floty fatalnie pudłowali. Olsztynianie nastawili się na kontrataki, lecz także im nie udało się zmienić wyniku.

POWIEDZIELI PO MECZU.

Zbigniew Kaczmarek, trener Stomilu

- Wydarliśmy to zwycięstwo gospodarzom z gardła. Flota w drugiej połowie była zdeterminowana, aby najpierw doprowadzić do remisu, a następnie, żeby odniesieść zwycięstwo. Mieliśmy poważne problemy z utrzymaniem korzystnego wyniku. Cieszę się, że, mimo wszystko próbowaliśmy na tym trudnym terenie grać w piłkę.

Tomasz Kafarski, trener Floty

- Stomil od początku kontrolował to spotkanie, a my zapomnieliśmy o wszystkim, co robiliśmy na treningu. W drugiej połowie walczyliśmy, ale, niestety, nie stworzyliśmy sobie żadnej klarownej sytuacji. Porażka boli, ale spróbujemy się po niej szybko otrząsnąć.

• Flota Świnoujście - Stomil Olsztyn 0:1 (0:1)

0:1 - Piceluk (16)

Żółte kartki: Udarević, Niewiada, Kieruzel (Flota), SKiba, Niewulis (Stomil)

Sędziował: Tarnowski (Wrocław)

Flota: Kasprzik - Fryc, Stasiak, Udarević (46 Bodziony), Jasiński - Śpiączka (79 Niedziela), Niewiada, Kieruzel, Olszar, Arifović (63 Nwaogu), Aleksander

Stomil: Skiba - Bucholc (46 Niewulis), Baranowski, Remisz, Hempel - Suchocki (90 Glanowski), Głowacki, Lech, Jegliński, Kaczmarek - Piceluk (70 Strzelec)