forBet promocja

Temat dwadozera.pl - A klasa - Sparingi

Czołówka pierwszej grupy „Serie A” zaczyna przygotowania

2011-02-12 10:04:45 Start Kruklanki, Fortuna Wygryny Ruciane-Nida, Kłobuk Mikołajki

Fortuna Wygryny Ruciane-Nida (pomarańczowe stroje) jest wiceliderem grupy 1 ligi okręgowej. Fot. Łukasz Szymański

Fortuna Wygryny Ruciane-Nida (pomarańczowe stroje) jest wiceliderem grupy 1 ligi okręgowej. Fot. Łukasz Szymański

Pomiędzy Startem Kruklanki, Fortuną Wygryny Ruciane-Nida i Kłobukiem Mikołajki powinna rozstrzygnąć się sprawa awansu do ligi okręgowej. Różnica pomiędzy liderem grupy 1 A klasy a trzecim zespołem wynosi zaledwie cztery punkty. Czołówka szykuje się do ostrej rywalizacji i w najbliższy weekend rozegra pierwsze mecze sparingowe w okresie przygotowawczym.

Rywalem Startu Kruklanki będzie MOSiR Kętrzyn.

Lider 1 grupy „Serie A” rozpoczął przygotowania do wiosny w ostatnim tygodniu stycznia. Na inaugurację sparingów ustawiono mecz ze słabszym przeciwnikiem, ale w kolejnych meczach poprzeczka będzie zawieszona wyżej. Start sprawdzi formę m.in. na tle IV-ligowej Rominty Gołdap oraz Mazura Pisz i Wilczka Wilkowo, rywalizujących w „okręgówce”.

Wewnętrzna gierka na „orliku” w Baranowie czeka natomiast piłkarzy Fortuny Wygryny Ruciane-Nida. Trener Cezary Samborski zdradza, że początek przygotowań nie ułożył się po jego myśli, ale stara się szukać pozytywów.

— Chcieliśmy zagrać z MKS Szczytno, ale od kilku dni wiemy, że mecz nie dojdzie do skutku – oznajmia szkoleniowiec. - Nie udało nam się umówić z innym zespołem w Kętrzynie, bo już dawno zaklepane są wszystkie terminy. Postanowiliśmy więc rozegrać wewnętrzny sparing na małym boisku. Chcę przyjrzeć się uważniej zdolnym juniorom oraz dwóch piłkarzom, którzy wznowili treningi po przerwie. To jedyni zawodnicy, którzy mogą dołączyć do składu. Na spotkaniu z zarządem ustaliliśmy, że nie przewidujemy wzmocnień z zewnątrz. Jesteśmy w stanie powalczyć o awans z kadrą, która pokazała się z bardzo dobrej strony jesienią — mówi młody trener wicelidera.

Zgodnie z terminarzem mają odbyć się kolejne sparingi Fortuny. W następny weekend mecz z Mamrami Giżycko, a potem - na przemian: wyżej i niżej notowani rywale. Największą uwagę w zestawieniu przykuwa starcie z III-ligową Mrągowią Mrągowo, który odbędzie się w pod koniec marca.

Z teoretycznie silniejszym Mazurem Pisz zmierzy się w niedzielę Kłobuk Mikołajki. To pierwsze spotkanie zespołu w trakcie obecnych przygotowań. Trener Marek Zawalich wznowił treningi 22 stycznia. Zajęcia odbyły się w terenie, ale potem Kłobuk trenował także pod dachem. Sztab szkoleniowy i zarząd klubu są zadowoleni z zaangażowania zespołu w okresie ciężkich treningów oraz dobrej frekwencji piłkarzy.

Zespoły z A klasy wznowią rozgrywki dopiero w połowie kwietnia. W grupie 1. rywalizuje 11 drużyn ze wschodniej części naszego województwa. 

 

Łukasz Szymański

Komentarze

Artykuł nie został jeszcze skomentowany - możesz być pierwszą osobą!

Dodaj swój komentarz

          
 #### #  # ###### 
#    # # #   
 ####  #  ##### 
   #  #  #   
#  #  #  #   
 ####  #  #