Mogły być trzy, jest jeden. Siarka - Olimpia 1:1

2012-09-30 00:32:59 Olimpia Elbląg, Siarka Tarnobrzeg

Anton Kołosow. Fot. Michał Kuna

Po golu Antona Kołosowa w pierwszej połowie Olimpia prowadziła w Tarnobrzegu 1:0. W końcówce wyrównał jednak Daniel Beszczyński i skończyło się remisem. Ale remis nie dziwi, bo i Siarka, i Olimpia remisują w co drugim spotkaniu.

Olimpia od pierwszych minut nastawiła się na grę z kontry i... kontrowała bardzo dobrze. Na posterunku za każdym razem był jednak Łukasz Ćwiczak, który debiutował na II-ligowym poziomie.

Bez szans golkiper Siarki był jednak w 35 min., kiedy przed polem karnym gospodarzy piłkę wyłuskał Maciej Bobek. Młody gracz Olimpii szybko strzelił na bramkę, a do wyplutego przez bramkarza uderzenia dopadł Ukrainiec Anton Kołosow i z bliska skierował piłkę do siatki.

Po przerwie Olimpia mocno się cofnęła i Siarka nadawała ton grze. To elblążanie mieli jednak sytuację, po której mogło być po zawodach, ale na kwadrans przed końcem meczu Rienat Taibow z kilku metrów uderzył w boczną siatkę.

Niewykorzystana sytuacja zemściła się na osiem minut przed ostatnim gwizdkiem, kiedy, po wrztuce z rożnego, piłkę do siatki wbił Daniel Beszczyński.

W samej końcówce bardzo ładnie zza pola karnego uderrzył Tomasz Sedlewski, ale piękną paradą popisał się wspomniany już Ćwiczak.

• Siarka Tarnobrzeg - Olimpia Elbląg 1:1 (0:1)

0:1 - Kołosow (35), 1:1 - Beszczyński (82)

Żółte kartki: Bażant (Siarka) Nadijewskij, Lubenow (Olimpia)

Sędziował: Śliwa (Kielce)

Olimpia: Hrynowiecki - Ressel, Lewandowski, Broniarek, Nadijewskij (77 Miecznik), Lubenow, Ichim, Sedlewski, Bobek (60 Paprocki), Kołosow, Taibow (89 Lisiecki)