forBet promocja

News - Inne

Lato w Olsztynie, Lato w Ostródzie

2012-08-22 23:00:15 Grzegorz Lato, PZPN, Tomasz Miętkiewicz, WMZPN

Grzegorz Lato w Olsztynie. Fot. Artur Szczepański

Grzegorz Lato w Olsztynie. Fot. Artur Szczepański

— Nie będę ściemniać, że powodem mojej wizyty nie są również zaplanowane na 26 października wybory — nie ukrywa Grzegorz Lato, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, który dziś odwiedził Olsztyn oraz Ostródę i spotkał się z działaczami z regionu.

Oficjalny powód dzisiejszej wizyty Grzegorza Laty w Olsztynie to chęć złożenia gratulacji Tomaszowi Miętkiewiczowi, nowemu prezesowi Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej, którego wybrano na stanowisko w czerwcu.

— Ta wizyta została umówiona już dawno — tłumaczy Lato. — Zaraz po wyborach na Warmii i Mazurach, złożyłem panu Tomaszowi gratulacje i umówiliśmy się, że albo on przyjedzie do mnie do Warszawy, albo ja do niego. Pomyślałem jednak, że warto spotkać się na jego terenie, tym bardziej, że Stomil Olsztyn awansował po latach do I ligi. To również okazja do spotkania z działaczami z Warmii i Mazur, więc wsiadłem w samochód i przyjechałem.

Drugi, o wiele ważniejszy powód przyjazdu Laty do Olsztyna to październikowe wybory w PZPN, w których obecny prezes zamierza startować.

— Nie będę ściemniać, że powodem mojej wizyty nie są również zaplanowane na 26 października wybory — nie ukrywa prezes PZPN. — Chcę porozmawiać o tym, co dalej jeśli chodzi o sprawę poparcia i dalszej współpracy.

W Olsztynie Lato zaprezentował krótko kilka pomysłów, które chciałby wprowadzić w życie po wyborze na kolejną kadencję, ale przesadnie dużo o programie nie mówił. Kilka razy stwierdził za to, że kandydować na prezesa związku "może każdy", a on jest za tym, by każdy region miał swojego przedstawiciela w zarządzie PZPN. Poza tym prezes Lato postuluje, by zaproponować ograniczenie liczby obcokrajowców spoza Unii Europejskiej w Ekstraklasie do pięciu, ale - jak zauważa - będzie to "trudna sprawa".

Grzegorz Lato w Olsztynie Grzegorz Lato w Olsztynie Grzegorz Lato w Olsztynie Grzegorz Lato w Olsztynie Grzegorz Lato w Olsztynie

FOTORELACJA ZE SPOTKANIA

— W planach mamy też dalszą reformę rozgrywek juniorskich, którą zapoczątkowaliśmy już teraz. Będą m.in. dopłaty dla drużyn do wyjazdów poza województwo — obiecuje Lato, który po spotkaniu z zarządem W-MZPN pojechał na mecz Sokoła Ostróda z Hurganem Morąg, czyli III-ligowe derby powiatu.

To akurat nie dziwi, bo jednym z czterech przedstawicieli W-MZPN na wyborczym zjeździe 26 października będzie Olgierd Dąbrowski, były burmistrz Ostródy i przedstawiciel ostródzkiego Sokoła. To właśnie on oraz Tomasz Miętkiewicz (prezes W-MZPN), Łukasz Konończuk (prezes Olimpii Elbląg) i Jacek Czałpiński (prezes Stomilu Olsztyn) będą reprezentować nasz region w Warszawie. Warmia i Mazury mogą bowiem wysłać na zjazd tylko trzech delegatów (niektóre związki mogą nawet pięciu), a czwarty, dodatkowy, przysługuje naszemu związkowi za I-ligowy Stomil (drużyny z Ekstraklasy mają po dwóch delegatów, a I-ligowcy jednego). To niewiele, biorąc pod uwagę, że delagatów jest aż 118.

— Co możemy ugrać? Jest 118 "szabel", a my chcemy wykorzystać nasze nikłe siły, by region mógł czerpać pewne profity — tłumaczy Tomasz Miętkiewicz. — Nie chodzi tylko o korzyści finansowe, ale przede wszystkim organizacyjne. Dlaczego na przykład nie miałyby u nas grać reprezentacje młodzieżowe, kobiece czy futsalowe? Poza tym każdy regionalny związek ma na różnych szczeblach centrali związku po 20 ludzi. Tymczasem my mamy sześć, może siedem takich osób i uważamy, że czas to zmienić. Jesteśmy małym związkiem, ale też musimy być zauważalni.

Przedwyborczego faworyta delegaci z naszego regionu jednak jeszcze nie mają.

— Przede wszystkim chcemy się zapoznać z programami wszystkich kandydatów, których może być w tych wyborach kilku — zapowiada prezes W-MZPN. — Nie jesteśmy zadowoleni z tego, co się dzieje w PZPN i o tym otwarcie mówimy. Na pewno nie jesteśmy również zadowoleni z obecności w PZPN pewnych osób, przede wszystkim tych z zarzutami prokuratorskimi. Tych ludzi będziemy chcieli od władzy odciąć.

 

Piotr Gajewski

 

Komentarze

 1. Krzysiek 2012-08-25 21:50:19 (user-***-***-***-***.play-internet.pl) #22759 0:0 zgłoś

  On nie jest zalatany tylko pazerny na kasę. Powinien iść za przykładem innych prezesów, których to państwa nie wyszły z grupy podczas Euro.... A u nas co? Powiedział publicznie,że nie będzie startował, a tu co? Kłamca nad kłamcami!

 2. :-) 2012-08-24 18:22:53 (alfa.danet.com.pl) #22737 0:0 zgłoś

  Zalatany chłop. Lato w Olsztynie, Lato w Ostródzie i cały dzień "Lato z radiem".

 3. IWAN 2012-08-24 14:06:54 (apn-***-***-***-***.dynamic.gprs.plus.pl) #22726 0:0 zgłoś

  Lato został wybrany na prezesa w demokratycznych wtyborach czemu te polityczne hieny się czepiają ze nie jest z PO a ty kibic jestes ciemniak PZPN ma swoje statutowe zadania i nie jest od budowania boisk i orlikow ,posiada szkołe trenerów i prowadzi szkolenia i kursy trenerskie, mistrzostwa euro załatwiali członkowie PZP na czele z Listkiewiczem ,za piłke w danym wojewodztwie odpowiadają działacze lokalni nie Lato wybierają ich demoktatycznie działacze klubów nie politycy ,szkoda ze w Posce sport jest traktowany jest jak kula u nogi w klubach klubikach brak pieniędzy ,a politycy krzyczą szukac sponsirow juz głupich i naiwnych nie ma a jak są to tak konczą jak Wojciechowski w Polonii i kluby jak Jeziorak tak ze zero głąbów i krzykaczy w piłce noznej.

 4. stomil 2012-08-24 09:31:09 (host-***-***-***-***.olsztyn.mm.pl) #22717 0:0 zgłoś

  lato to za kasa do zwiazku przyjechal bo on juz ma wyprany mozg jak zostal tym prezesem i tylko kasa sie liczy ,

 5. cze ka 2012-08-23 23:15:44 (dkh***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #22711 0:0 zgłoś

  odwalcie się od Laty,był piłkarzem nietuzinkowym i nikt mu tego nie odbierze a,że teraz jest prezesem PZPN ma wszystkie te komentarze gdzieś.Nie bronię Go i nie próbuję,tylko większość tych krytykujących,nie była by lepsza od Niego a na pewno dużo gorsza.My Polacy kochamy wytykać coś innym a sami jesteśmy przecież tacy sami,ot taka nasza narodowa przypadłość.

 6. kibic 2012-08-23 16:40:19 (acav***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #22678 0:0 zgłoś

  Hehe nie no proszę...tylko nie mówcie mi że PZPN jest super a to wszystko to tylko nagonka polityczna i medialna bo zabiję was smiechem. Dajcie spokój, kompromitują się na każdym kroku, tak naprawde to wiemy tylko o pewnych sprawach które wychodzą a o ilu przekrętach nie wiemy. To nie PZPN wybudował orliki i stadiony tylko samorządy. To nie PZPN wywalczył Euro dla Polski. To nie PZPN szkoli piłkarzy i trenerów. A zresztą... leśne dziady chleją tylko i wymyślają jakby tu dodatkowo wyciągnąć kase od klubów. Zero szacunku dla PZPNu.

 7. Lindeer 2012-08-23 15:26:33 (aczr***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #22675 0:0 zgłoś

  Facet przyjechał po głosy wiesniaków z WiM a nie żeby coś pomóc w sprawie infrastruktury.Pobudowane stadiony to nie zasługa pzpn tylko nas podatników.Orliki też nie za kase pzpn tylko z kasy Unii(pożyczone) i z kasy samorządów czyli nas podatników.Czas na zmiany w pzpn.Niech rządza młodzi wykształceni menagerowie nie koniecznie piłkarze.

 8. EWA 2012-08-23 13:35:46 (apn-***-***-***-***.dynamic.gprs.plus.pl) #22670 0:0 zgłoś

  słuszna uwaga Panie Misiek jest nagonka na PZPN i Late przez polityków bo musi byc z PO co złego zrobił LATO pytam się ze w danym okręgu bywa balagan tez jest wina Laty chamstwo gwizdy i wyzwiska no ale przez lata w szkolach kultury nie uczyli .

 9. Misiek 2012-08-23 13:30:04 (abzb***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #22669 0:0 zgłoś

  Proszę o poważne komentarze. Co Wam złego zrobił prezes Lato? Co złego zrobił PZPN? Bo rozumiem, że straszna lipa, że było EURO, mamy pobudowane stadiony, to też żenada.

 10. EWA 2012-08-23 11:16:22 (apn-***-***-***-***.dynamic.gprs.plus.pl) #22658 0:0 zgłoś

  stomilowcy siedziec cicho wy macie syf nie baze na I lige gdzie boiska treningowe , wyglad trybun tereny przyległe itd. najbiedniejszy okreg piłki nożnej w Polsce ,wybory nie wiele zmieniły w samym Olsztynie brak bazy treningowej , w związku ci sami ludzie i takie same rzady sami członkowie zarzadu nie wiele zmienią , baz treningowa osrodka szkolenia stadion warmii w opłakanym stanie ,rozgrywki ciagłe inowacje znów po sześć drużyn w grupach .

 11. stomilowiec nl 2012-08-23 09:57:25 (static-***-***-***-***.thenetworkfactory.nl) #22652 0:0 zgłoś

  do ass jestem za stomilem ale dziwie sie ze na tym el gruz mozna grac jestem za zawodostwem w piłece stadiony z oswietleniem podgrzewana murawa i kilka grubych baniek na koncie 3 ligi w polsce powinny takie byc nawet gdyby w kazdej mialo grac po 10 klubow w holandi w poprzednim sezonie nikt do erst divizie z topp klase nie awansował bo nikt nie spełnil ciezkich wymogow licencyjnych top klase to trzecia liga tu nie ma miejsca na fuszerke czy uklady nie ma stadionu kasy nie grasz to jest najwiekszy blad pzpn ze nie zreformował polskiej ligi na maksa

 12. G. Lato 2012-08-23 08:40:58 (acav***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #22646 0:0 zgłoś

  Dziekuję za piękne gwizdy na moją cześć w ostródzie, lubie to. A teraz pracuję nad kupieniem kilku głosów w waszym regionie. Musze tylko coś obiecać waszym przedstawicielom i sprawa załatwiona ale nic tego nie zmieni że jesteście dla mnie i będziecie zawsze zaściankiem...

 13. Stomil 2012-08-23 00:00:24 (***.olsztyn.vectranet.pl) #22640 0:0 zgłoś

  PZPN TO DNO.nie zyczymy sobie w naszym miescie takich gosci,mordercy polskiej pilki

 14. ass 2012-08-22 23:43:56 (acaw***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #22639 0:0 zgłoś

  nasi działacze dupy lizali panu lacie i w nagrode, degradacja i piękny "walkowr" w zeszłym sezonie dla Jezioraka,problemy licencyjne Stomilu (chodzi o stadion), ps. znów chaliście panowie w Mkołajkach jak za Listka?? czy tym razem na miejscu??

Dodaj swój komentarz

           
   # #  # ###### 
   # #  #   # 
   # #  #  #  
   # #  #  #  
#  # #  # #   
 ####  #### ######