News - II liga - Sparingi

Olimpia znowu bez gola w sparingu

2012-07-25 22:04:37 Olimpia Elbląg, Zawisza Bydgoszcz, Aleksiej Rogaczow

Aleksiej Rogaczow to jasny punkt Olimpii. Fot. Michał Kuna

Skończyło się 0:2, a mogło być gorzej, bo w drugiej połowie rzut karny dla Zawiszy obronił Aleksiej Rogaczow. Olimpia Elbląg przegrała w sparingu z Zawiszą Bydgoszcz.

Olimpia w letnich sparingach nie strzeliła jeszcze gola, ale podopiecznym trenera Olega Raduszki trzeba oddać, że nie grają z "leszczami". Zawisza, a wcześniej Arka, Olimpia Grudziądz i Młoda Legia - trzech I-ligowców i najmocniejszy zespół Młodej Ekstraklasy. Nie zmienia to jednak faktu, że sparingowe poczynania "Olimpijczyków" nie napawają optymizmem.

W środowym sparingu znowu było sporo testowania, a umiejętnościami - nie po raz pierwszy zresztą - błysnął Rosjanin Aleksiej Rogaczow, który w 70 min. wybronił rzut karny wykonywany przez Pawła Abbota.

Osiem minut później było już jednak 1:0 dla bydgoszcza, bo gola dla Zawiszy strzelił Tomasz Chałas, wiosną najlepszy snajper... Olimpii.

W ostatniej minucie gry gola na 2:0 dołożył testowany w Zawiszy Abdul Moustapha Ouédraogo.

W Olimpii po raz kolejny zagrali m.in. byli piłkarze Jezioraka Iława Piotr Skokowski i Tomasz Sedlewski.