I liga: Olimpia znowu przegrała

2012-05-16 23:26:45 Olimpia Elbląg, Flota Świnoujście

Tomasz Chałas zdobył jedyną bramkę dla Olimpii. Fot. Michał Kuna

Bez punktów wróci ze Świnoujścia do domu elbląska Olimpia. Podopieczni Olega Raduszki przegrali z Flotą 1:2. Decydującą bramkę "Olimpijczycy" stracili na 10 minut przed końcem spotkania.

Flota dość szybko przejęła inicjatywę i bardzo szybko udokumentowała przewagę bramką aktywnego od początku spotkania Sebastiana Zalepy.

Olimpia długo nie mogła się pozbierać po stracie bramki, a najlepszą okazję do wyrównania miała w pierwszej połowie w 36 min., gdy Anton Kołosow wyszedł sam na sam z bramkarzem. Niestety, Anton sytuacji nie wykorzystał.

Po przerwie Olimpia zaczęła sprawiać zdecydowanie lepsze wrażenie i widać było, że piłkarze z Elbląga wciąż walczą o wynik. W 50 min. groźnie głową po rzucie rożnym strzelał znowu Kołosow, ale piłka minęła bramkę Floty.

Jeszcze bardziej niebezpiecznie pod bramką Floty było kwadrans później, kiedy na bramkę Pawła Waśkowa strzelali najpierw Andrzej Matwijów, a później Lubomir Lubenow i golkiper ze Świnoujścia, z trudem bronił na raty.

Kilka minut później Olimpia się doczekała - do akcji świetnie włączył się Tomasz Chałas i ładnie uderzył zza pola karnego. 1:1!

Po golu Olimpia nie zwolniła, a jedynie uspokoiła grę. Bardzo aktywny był choćby Adam Banasiak, któy dwa razy groźnie strzelał na bramkę gospodarzy.

Flota również jednak nie odpuszczała i na 10 minut przed końcem znowu wyszła na prowadzenie. Po rzucie rożnym dla gospodarzy piłka odbiła się od słupka, a do bezpańskiej piłki świetnie dopadł Zalepa i, choć gra w linii obrony, po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Wystarczyła chwila nieuwagi...

W końcówce niezłą akcją popisał się jeszcze 20-letni Maciej Bobek, który wszedł na boisko pod koniec spotkania i zaliczył debiut w I lidze; ostatecznie jednak Olimpia nie doprowadziła już do remisu i przegrała piąty mecz z rzędu.

• Flota Świnoujście - Olimpia Elbląg 2:1 (1:0)

1:0 - Zalepa (14), 1:1 - Chałas (66), 2:1 - Zalepa (80)

Żółte kartki: Opałacz (Flota), Ichim, Banasiak, Lubenow (Olimpia)

Flota: Waśków - Jasiński (46 Misan), Zalepa, Niewiada, Opałacz, Ostalczyk (87 Mawo), Chyła, Bodziony, Nnamani (72 Szalamberidze), Śpiączka, Arifović

Olimpia: Budaković - Nadijewskij, Borsukow, Ichim, Banasiak, Kołosow, Scherfchen, Czoska (38 Matwijów), Lubenow, R. Lisiecki (84 Bobek), Chałas